nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Zesłanie Ducha Świętego –  05.06.2022 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  2. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha św. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 14.00. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem odmówimy Litanię do NSPJ, Różaniec i o godz. 17.00 Msza św. w intencji Róż Różańcowych.
  3. Dzisiaj o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., na której ks. prał. Marian Salamon, nasz były proboszcz, będzie świętował jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian do modlitwy w intencji Księdza Prałata Mariana, aby w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za jego kapłaństwo, a szczególnie za jego posługę duszpasterską w naszej parafii.
  4. Jutro przypada Uroczystość NMP Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji, Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.00.
  5. We wtorek 7 czerwca przypada wspomnienie św. Filipa Smaldone, patrona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku. Uroczysta Msza św. zostanie odprawiona w tym dniu w kościele NMP Królowej Polski o godz. 11.00, na którą Pan Dyrektor oraz Społeczność szkoły serdecznie wszystkich zapraszają. We Mszy św. będzie uczestniczyć Społeczność placówki oraz Poczet Sztandarowy młodzieży i zaproszeni goście. Do 10 czerwca w kościele NMP Królowej Polski zostaną wystawione relikwie św. Filipa Smaldone.
  6. W piątek 10 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. 18.45 zapraszamy na spotkanie na plebanii członków Rady Parafialnej, Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Tematem spotkania będą sprawy bieżące parafii i plany duszpasterskie, m.in. dotyczące przygotowania procesji Bożego Ciała, odpustu parafialnego, czy planowanych inwestycji w kościele. Serdecznie zapraszamy i prosimy o powiadomienie wszystkich członków naszej Rady Parafialnej.
  7. W sobotę 11 czerwca w Ełku odbędzie się stacja młodzieżowa Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej. Organizujemy wyjazd do Ełku, zainteresowaną młodzież prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie u ks. Pawła.
  8. Za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Będzie to również II niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
  9. W przyszłą niedzielę 12 czerwca będziemy uroczyście świętować 60 rocznicę założenie Kół Żywego Różańca w naszej parafii. Uroczysta Msza św. z tej okazji zostanie odprawiona o godz. 10.00, przewodniczyć jej będzie ks. kan. dr Maciej Maciukiewicz, wicerektor i ekonom WSD w Ełku. Zapraszamy wszystkich naszych parafian, szczególnie członków Róż Różańcowych, do wspólnego dziękczynienia. Wcześniej o godz. 9.30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. Ta nasza parafialna uroczystość wpisuje się w trwający w naszej diecezji I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej.

Możesz również polubić…