nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

VII Niedziela Wielkanocna – WNIEBOWSTĄPIENIE –  29.05.2022 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, a od 1 czerwca na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  2. Dzisiaj przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a w niedzielę za tydzień uroczystość Zesłania Ducha św. Od piątku odmawiamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha św., codziennie w czasie Nabożeństwa Majowego lub Czerwcowego.
  3. Wczoraj w sanktuarium Maryjnym w Krasnymborze odbyła się stacja dorosłych I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej. Dzisiaj w parafiach naszej diecezji odbywają się uroczystości parafialne związane z Kongresem. W naszej parafii w niedzielę 12 czerwca będziemy również uroczyście obchodzić rocznicę 60-lecia powstania Róż Różańcowych w naszej parafii. Główne obchody na Mszy św. o godz. 10.00. Szczegółowy program podamy za tydzień.
  4. Natomiast w sobotę 11 czerwca w Ełku odbędzie się stacja młodzieżowa Kongresu Różańcowego. Organizujemy wyjazd do Ełku, zainteresowaną młodzież prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie u ks. Pawła.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja razem z Nabożeństwem Czerwcowym o godz. 17.30.
  6. W I piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.30 i Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30. Odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Zapraszamy również na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie możliwość spowiedzi.
  7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP od godz. 17.00 – najpierw wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie 15 minutowa adoracja w ciszy, o godz. 17.30 Różaniec i Litania Loretańska do NMP.
  8. Msza św. o godz. 18.00 w sobotę będzie już uroczystą Mszą św. z Wigilii Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, po której będzie miało miejsce czuwanie i modlitwa o dary Ducha św. prowadzone przez wspólnotę Odnowy w Duchu św.
  9. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 14.00. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem odmówimy Litanię do NSPJ, Różaniec i Msza św.
  10. W niedzielę za tydzień 5 czerwca o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., na której ks. prał. Marian Salamon, nasz były proboszcz, będzie świętował jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Bardzo serdecznie zapraszamy naszych parafian do modlitwy w intencji Księdza Prałata Mariana, aby w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za jego kapłaństwo, a szczególnie za jego posługę duszpasterską w naszej parafii.

Możesz również polubić…