nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej –  12.06.2022 r.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa – codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które będą przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
 3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy uroczyście świętować 60 rocznicę założenia Kół Żywego Różańca w naszej parafii. Wcześniej o godz. 9.30 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową. Ta nasza parafialna uroczystość wpisuje się w trwający w naszej diecezji I Kongres Różańcowy Diecezji Ełckiej.
 4. We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. U nas Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzyków.
 5. W tym roku organizujemy procesję razem z Parafią NMP Królowej Polski. Początek procesji w kościele NMP Królowej Polski a zakończenie w naszym kościele. Bezpośrednio po Mszy o godz. 10.00 udamy się indywidualnie do Kościoła Matki Bożej i stamtąd wyruszymy ok. godz. 11.10-11.15. Nasza parafia przygotowuje 2 ołtarzyki – trzeci – przy skrzyżowaniu ulic Zamkowej i Młynowej, i czwarty – przy kaplicy Krzyża, dwa pierwsze przygotowuje parafia NMP. Bardzo prosimy, aby trzeci ołtarz przygotowali mieszkańcy okolicznych ulic: Młynowej, Zamkowej, Cisowej, Warmińskiej, Mazurskiej, czyli te osoby, które zawsze przygotowywały ten ołtarz. Natomiast czwarty ołtarz przy Kaplicy Krzyża przygotuje Wspólnota Odnowy w Duchu Św.
 6. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, a także o udekorowanie okien i domów na trasie procesji. Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i biorącym czynny udział w procesji.
 7. Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię Św. zapraszamy, aby wzięły udział w procesji w albach. Zapraszamy do procesji także dzieci starsze i młodsze, próba dla dzieci przed procesją odbędzie się we środę o godz. 16.30 w naszym kościele.
 8. W Boże Ciało wieczorem tradycyjnie zapraszamy na plac w centrum miasta na IV już Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez Wspólnotę Odnowy w Duchu św., prowadzony przez naszych księży – ks. Pawła i ks. Mariusza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, uwielbienia i świadczenia o Chrystusie. Początek uwielbienia o godz. 19.00.
 9. W oktawie Bożego Ciała codziennie, oprócz niedzieli, po nabożeństwie czerwcowym a przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
 10. Za tydzień, na Mszy św. o godz. 12.00, dzieci z klas IV będą obchodzić rocznicę  I Komunii Św., serdecznie zapraszamy wraz z rodzicami te dzieci, które przystąpiły do I Komunii Św. w ubiegłym roku.
 11. Jest jeszcze do nabycia czerwcowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…