nowe

19.06.2022

XII Niedziela Zwykła – 19.06.2022 r.

  1. W Oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie, po nabożeństwie czerwcowym a przed Mszą św. o godz. 18.00, zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
  2. W poniedziałek jest trzeci poniedziałek miesiąca, zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na wspólną Koronkę do Ducha św., którą odmówimy przed Mszą św. w czasie Nabożeństwa Czerwcowego – przed procesją.
  3. We czwartek uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała, przed Mszą św. procesja, a w czasie Mszy św. o godz. 18.00 odśpiewamy Nieszpory ku czci Najświętszego Sakramentu, natomiast na zakończenie będzie poświęcenie kwiatów, wianków i ziół i błogosławieństwo dzieci.
  4. We czwartek 23 czerwca przypada przeniesiona z piątku liturgiczna uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień ojca, pamiętajmy o wszystkich ojcach w naszej modlitwie.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, u nas Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. Jest to ostatni piątek miesiąca, nie będzie w tym miesiącu drogi krzyżowej, natomiast w czasie Nabożeństwa Czerwcowego o godz. 17.30 odnowimy Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. O godz. 18.00 – Msza św. składkowa. W piątek z racji uroczystości post nie obowiązuje.
  6. W sobotę 25 czerwca, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. O godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i najpierw odmówimy Litanię do Serca Jezusowego. Natomiast o godz. 17.30 rozpocznie się Koronka do Matki Bożej Królowej Pokoju.
  7. Za tydzień w niedzielę 26 czerwca ofiary składane do puszek po Mszach św. będą przeznaczone na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.
  8. Rozpoczęły się przygotowania do 30 Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Przez najbliższe niedziele w kruchcie kościoła będziemy mogli złożyć nasze intencje modlitewne, a także ofiary, na ręce pielgrzymów lub do specjalnie przygotowanych skrzynek. Pielgrzymi będą się w tych intencjach modlić w czasie pielgrzymki i po dotarciu na Jasną Górę przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej. Gdyby ktoś chciał wybrać się na Pielgrzymkę, to również przyjmujemy zapisy, o przygotowawczych spotkaniach przedpielgrzymkowych będziemy informować na bieżąco.
  9. Bóg zapłać ks. Arkadiuszowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii. Po zakończeniu Mszy św. ks. Arkadiusz będzie do dyspozycji przy Kaplicy Krzyża, będziemy mogli wesprzeć jego placówkę misyjną swoimi ofiarami.

Możesz również polubić…