nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22.03.2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Laetare – Niedziela Radości.
2. We wtorek 24 marca Narodowy Dzień Życia. Dziękujemy Bogu za dar życia i modlimy się, by w naszym narodzie życie ludzkie było zawsze chronione od poczęcia do naturalnej śmierci. Jest to także Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
3. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia
i rozpoczęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dnia 25 marca przypada również 28 rocznica utworzenia Diecezji Ełckiej.
4. W związku z pandemią koronawirusa prosimy o dostosowanie się do apelu ze strony władz państwowych oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Prosimy o modlitwę za Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią. Naszą nadzieją i obroną jest ufna modlitwa do Boga oraz troskliwa opieka Matki Najświętszej.
5. W naszej parafii w dni powszednie jest celebrowana Msza Święta o godz. 7.30 i 18.00,
a w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa. Po koronce adoracja Najświętszego Sakramentu potrwa do Mszy Świętej o godz.18.00.
6. Zawiesza się wspólne celebrowanie nabożeństw wielkopostnych Drogi Krzyżowej
i Gorzkich Żali. Uwzględniając duchowe bogactwo tych nabożeństw, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich celebrowania.
7. Prosimy sprawy kancelaryjne załatwiać jedynie drogą telefoniczną, gdyż kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania.
8. Bóg zapłać za modlitwę w intencji naszej parafii i ofiarę składaną w kościele oraz na konto parafialne.
9. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Maria Kwiatkowska i śp. Krzysztof Adamczyk. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
10. Drogim Parafianom życzymy zdrowia i wytrwałości w powziętych wielkopostnych postanowieniach.

Możesz również polubić…