nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15.03.2020 r.

1. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i gwałtownie zwiększającą się liczbą osób zakażonych koronawirusem proszę o dostosowanie się do apelu ze strony władz państwowych i samorządowych oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej:
– Wierni nie powinni przekazywać sobie znaku pokoju poprzez podanie dłoni ale gestem skłonu głową; – Wierni mogą przyjąć Komunię Świętą na rękę; – Należy zaniechać zwyczaju całowania stuły przez wiernych po zakończeniu spowiedzi; – Najskuteczniejszym sposobem na powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa jest ścisłe przestrzeganie zasad higieny oraz izolacja społeczna.
2. J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur udziela do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Św. wszystkim wiernym diecezji ełckiej i osobom przebywającym na terenie diecezji.
Wierni mogą łączyć się ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Transmisja Mszy Świętych w Telewizji Polskiej: TVP1 i TVP Info 7.00 i 11.00, w Telewizji Trwam 9.30 i TVP Polonia 13.00.
Proszę o przyjęcie powyższych reguł z pełną powagą, zrozumieniem i daleko idącą duszpasterską odpowiedzialnością. Uszanujmy decyzje władz motywowane troską
o powstrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii. Ufamy, że sytuacja ustabilizuje się
w nieodległym czasie. A my powrócimy do normalnej działalności i spokojnej posługi.
Proszę o modlitwę za Ojczyznę i wszystkie kraje objęte pandemią. Naszą nadzieją i obroną jest ufna modlitwa do Boga oraz troskliwa opieka Matki Najświętszej.
3. Codziennie o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa. Po koronce adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy Świętej o godz.18.00.
4. Zawiesza się wspólne celebrowanie nabożeństw wielkopostnych Drogi Krzyżowej
i Gorzkich Żali. Uwzględniając duchowe bogactwo tych nabożeństw, zachęcamy do indywidualnego i rodzinnego ich celebrowania.
5. Dzisiaj ofiara do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
6. Katecheza przedmałżeńska w domu parafialnym o godz. 15.30.
7. 16 marca w trzeci poniedziałek miesiąca o godz.18.00 Msza Święta wotywna o Duchu Świętym.
8. W czwartek 19 marca uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
i Patrona Kościoła Powszechnego. Mamy w naszej świątyni ołtarz św. Józefa. Będziemy modlić się zwłaszcza za ojców i Wspólnotę Św. Józefa.
9. Proszę sprawy kancelaryjne załatwiać jedynie drogą telefoniczną ( 516 137 959 ), gdyż kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania.
10. W związku z dekretem J. E. Ks. Bp Jerzego Mazura Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii zaplanowane na IV niedzielę Wielkiego Postu są przesunięte na termin późniejszy.
11. Włączając się w Dzieło Wielkanocne Caritas, można nabyć Baranka Wielkanocnego
w cenie 6 zł. Środki finansowe pozyskane z tej akcji przeznaczone zostaną na rozbudowę centrum senioralnego „ Misericordia” w Ełku.
12. W tym tygodniu do wieczności odeszła śp. Teresa Pojawa i śp. Władysław Pachucki. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
13. Drogim Parafianom, Gościom i Dobrodziejom życzymy wytrwałości w powziętych wielkopostnych postanowieniach. Pozdrawiamy ludzi chorych i starszych zapewniając ich
o pamięci w modlitwie.

Możesz również polubić…