nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV Niedziela Zwykła 20.09.2020 r.

  1. W poniedziałek przypada święto św. Mateusza Apostoła. Jest to również trzeci poniedziałek miesiąca, po Mszy św. wieczornej zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na wspólną modlitwę do Ducha św.
  2. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny zapraszamy również na wyjazd na dzień skupienia, który odbędzie się na Wigrach w sobotę 26 września. Prosimy zgłaszać się do p. Czesławy Pojawa albo do p. Bożeny Wiśniewskiej. Przewidywany koszt wyjazdu to ok. 80 zł.
  3. W najbliższy piątek 25 września, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju. W tym miesiącu wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju o godz. 17.00. Potem, ponieważ jest to ostatni piątek miesiąca, ok. godz. 17.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Mszę św. składkową.
  4. W niedzielę za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
  5. Bardzo byśmy chcieli, aby w miarę możliwości, młodzież i dzieci wróciły do kościoła po zaostrzeniach związanych z pandemią. Dlatego od przyszłej niedzieli rozpoczynamy przygotowanie do sakramentu bierzmowania i I Komunii św. Dzieci z klas III i II wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 12.00, natomiast młodzież z klas VIII i VII na Mszę św. o godz. 17.00. Na razie zaczniemy od próby powrotu do regularnego uczestnictwa w niedzielnej Mszy św., natomiast w następną niedzielę poinformujemy o planowanych spotkaniach formacyjnych.
  6. Młodzież, która kiedyś należała do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy naszej parafii, a także wszystkich, którzy byliby zainteresowani formacją w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, prosimy o zgłaszanie się do ks. Pawła. Podejmujemy próbę reaktywowania KSM-u w naszej parafii, jako propozycji dla wszystkich młodych ludzi, którzy chcieliby pogłębić swoją wiarę i czynnie ją realizować we wspólnocie.
  7. Jest jeszcze nowy wrześniowy numer Martyrii.
  8. Mamy również do nabycia w cenie 15 zł za egzemplarz publikację ks. prał. Mariana Salamona „Życie religijne pod Krzyżem oleckim”.

W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Paweł Siurtek i śp. Jan Matecki. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…