nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
13.09.2020 r. Odpust Podwyższenia Krzyża Świętego

  1. Dziś w naszym Sanktuarium przeżywamy Uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Antoni Skowroński, Rektor WSD w Ełku. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. Dziękujemy za duchowe przygotowanie do odpustu i głoszone słowo Boże ks. Mariuszowi. Życzymy Bożego błogosławieństwa i sukcesów naukowych na nowym etapie jego życia kapłańskiego.
  3. W przygotowanie do odpustu zaangażowało się wielu parafian. Bóg zapłać wszystkim za wszelką pomoc. Dziękujemy za konkretne przejawy życzliwości naszym wspólnotom, czy to Żywego Różańca, czy to Odnowy w Duchu Świętym czy Świętego Józefa i wszystkim parafianom za wszystko. Bóg zapłać wszystkim przybyłym kapłanom i spowiednikom.
  4. Tradycyjnie przybywają na uroczystość odpustową pielgrzymki piesze z okolicznych parafii. Dziękujemy za trud pielgrzymowania. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 zaprosimy wszystkich pielgrzymów i chętnych parafian na agapę i wspólne świętowanie.
  5. Wszystkich członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa do Ducha Świętego zapraszamy na wyjazd na spotkanie Dzieła, które odbędzie się na Wigrach w sobotę 26 września 2020 r. Prosimy zgłaszać się do p. Czesławy Pojawa albo do p. Bożeny Wiśniewskiej. Przewidywany koszt wyjazdu to ok. 80 zł.
  6. Jest jeszcze nowy wrześniowy numer Martyrii.
  7. Mamy również do nabycia w cenie 15 zł za egzemplarz publikację ks. prał. Mariana Salamona „Życie religijne pod Krzyżem oleckim”.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Romuald Wysocki, Jerzy Gryszkiewicz i Barbara Tomaszewska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…