nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza, jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania  kapłańskie, zakonne i misyjne. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele.
 2. Jutro, w poniedziałek 22 kwietnia, na Mszy św. o godz. 19.00 ks. bp Dariusz Zalewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej parafialnej uroczystości.
 3. We czwartek 25 dnia kwietnia, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju o godz. 17.30.
 4. W piątek jest ostatni piątek miesiąca, ponieważ trwamy w okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła, która rozpocznie się o godz. 17.15, a potem na Mszę św. składkową o godz. 18.00.
 5. W najbliższy piątek 26 kwietnia w TVP1 o godzinie 7.30 w programie „AGAPE Blisko Ciebie” zostanie wyemitowany reportaż z naszej parafii, nakręcony tydzień temu. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia. Jest także możliwość obejrzenia powtórki – również w piątek, o godz. 15.20 w telewizji regionalnej: TVP3.
 6. W przyszłą niedzielę 28 kwietnia w Kowalach Oleckich odbędzie się I Zlot Motocyklowy. O godz. 13.00 będzie sprawowana Msza św., a po niej parada motocyklowa ulicami Kowal Oleckich i piknik. Ofiary zebrane w czasie tego wydarzenia zostaną przeznaczone na zakup motocykla na misje.
 7. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00.
 8. Dzieci natomiast zapraszamy w niedzielę za tydzień do wspólnego śpiewania. Prosimy, aby dzieci przyszły na Mszę trochę wcześniej, od godz. 11.40 będzie próba śpiewu.
 9. Jest jeszcze kilka egzemplarzy kwietniowej Martyrii, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
 11. Dziękujemy klerykowi Rogerowi z dzisiejszą posługę w naszej parafii i życzymy wszelkiego błogosławieństwa.

Możesz również polubić…