nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4.11.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 4.11.2018 r.
1. Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 10.00. W związku z pogrzebem adoracja Najświętszego Sakramentu będzie trwała od godz. 13.00 – 14.00. Następna rozpocznie się o godz. 16.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.
2. Dzisiaj ofiara do puszek na Kościół Prześladowany w Pakistanie.
3. Dnia 4 listopada wspomina się Św. Karola Boromeusza, kardynała i arcybiskupa Mediolanu, żył w XVI w.
4. Od poniedziałku rozpoczynamy nowennę z Nieszporami Żałobnymi o godz. 17.30. Zachęcamy do udziału.
5. W piątek 9 listopada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, która jest „matką i głową wszystkich kościołów Rzymu i świata”. Z racji II piątku miesiąca modlimy się za borykających się z problemami uzależnień i za rozbite małżeństwa.
6. W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła z V w. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą i adorację Najświętszego Sakramentu.
7. W niedzielę 11 listopada obchodzimy 100 – Lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tego dnia będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny – za poległych w obronie Polski, prosząc też Boga o jedność i zgodę narodową. Centralne obchody tej uroczystości odbędą się w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski o godz. 10.00. Następnie odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów w miejscach pamięci. Obchody uświetni udział Kompanii Honorowej Wojska Polskiego. Pod Pomnikiem Wdzięczności odczytany zostanie Apel Pamięci oraz oddana salwa honorowa.
8. W II niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy. Chcemy odprowadzić wodę deszczową z dachu kościoła do studzienek.
9. Do 8 listopada można uzyskać odpust za zmarłych: za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych.
10. W następną niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Świętej, na spotkanie formacyjne.
11. Dziś druga tura Wyborów Samorządowych. Przypominamy i zachęcamy do udziału.

Możesz również polubić…