nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.11.2018 r.
1. Dziś 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.
Obchodzimy 100 – Lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Modlimy się w intencji naszej Ojczyzny – za poległych w obronie Polski, prosząc też Boga o jedność i zgodę narodową. Centralne obchody tej uroczystości odbędą się w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski o godz. 10.00. Następnie zostaną złożone kwiaty w miejscach pamięci. Obchody uświetni udział Kompanii Honorowej Wojska Polskiego. Pod Pomnikiem Wdzięczności odczytany zostanie Apel Pamięci oraz oddana salwa honorowa.
2. W kalendarzu liturgicznym, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina, biskupa Tours. Żył we Francji w IV w.
3. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00 zapraszamy rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii Świętej, na spotkanie formacyjne.
4. Z racji drugiej niedzieli miesiąca taca przeznaczona jest na fundusz remontowy. Chcemy odprowadzić wodę deszczową z dachu kościoła do studzienek.
5. Jutro, w poniedziałek, wspomnienie św. Jozafata. Poniósł śmierć męczeńską w Witebsku na początku XVII w. We wtorek wspomnienie Pierwszych Polskich Męczenników. W piątek Święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W sobotę wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.
6. Od środy, w dni powszednie, zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami za zmarłych na godz. 17.30. Nowenna za zmarłych trwa do wtorku.
7. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na Kościół Prześladowany w Pakistanie w kwocie 1020 zł i za ofiary indywidualne złożone na wywóz śmieci z cmentarza.
Księża Salezjanie dziękują za ofiary złożone na misje w kwocie 2880 zł i Miva Polska za ofiary na misyjne środki transportu w wysokości 1010 zł.
Dziękujemy również osobom, które pomagały w pracach przy plebanii i kościele.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Martyrii”.
9. W tym tygodniu zmarła nasza parafianka śp. Eugenia Pilichowska.

Możesz również polubić…