nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
  2. Dzisiaj jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna w Kościele Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma św. Przy wyjściu z kościoła będzie można sobie wylosować karteczkę z fragmentem Pisma św. Zachęcamy, aby wziąć tę karteczkę do domu i odnaleźć w Piśmie św. wylosowany fragment, a następnie go czytać i rozważać w ciągu trwającego Tygodnia Biblijnego.
  3. We wtorek 16 kwietnia, jak każdego 16 dnia miesiąca, na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli. Wcześniej o godz. 17.20 zapraszamy wszystkich chętnych na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.
  4. W związku z rozpoczętym w naszej diecezji Kongresem Eucharystycznym, we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym rozpoczynamy cykl spotkań poświęconych Eucharystii. Serdecznie zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdy czwartek o godz. 19.00 w sali w domu parafialnym. Spotkania są otwarte dla wszystkich, a tematyka dotycząca Eucharystii jest bardzo ważna i warto skorzystać z tej propozycji, aby głębiej wniknąć w tajemnicę Eucharystii i docenić jej znaczenie w naszym życiu.
  5. W przyszłą niedzielę jest Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Z tej okazji będziemy gościć w naszej wspólnocie kleryka z naszego Seminarium Duchownego, a ofiary składane za tydzień na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.
  6. W poniedziałek 22 kwietnia, na Mszy św. o godz. 19.00 ks. bp Dariusz Zalewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. W związku z tym w tym tygodniu przewidziane są próby i spotkania, o których młodzież jest informowana na bieżąco. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodziców i świadków w piątek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45.
  7. Natomiast rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w niedzielę za 2 tygodnie, czyli 28 kwietnia po Mszy św. o godz. 12.00.

Możesz również polubić…