nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla 22.11.2020 r.

  1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.
  2. Zapraszamy na różaniec za zmarłych z modlitwą wypominkową, od poniedziałku do soboty o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  3. W najbliższą środę 25 listopada, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju o godz. 17.00. Potem o godz. 17.30 – różaniec za zmarłych i wypominki.
  4. W piątek jest ostatni piątek miesiąca. Nie będzie Drogi Krzyżowej, natomiast zapraszamy na różaniec i modlitwę wypominkową o godz. 17.30, a potem na Mszę św. składkową.
  5. Inauguracja XIX roku Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa w tym roku wyjątkowo odbywać się będzie w każdej parafii. Został wyznaczony termin na sobotę 28 listopada 2020 r., przed I Niedzielą Adwentu. Członków dzieła zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00.
  6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 8.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Opłatki będzie można nabyć albo w kancelarii parafialnej, albo po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
  7. Caritas Diecezji Ełckiej rozprowadza kalendarze na 2021 rok. Cena kalendarza to 15 złotych, dochód przeznaczony jest na rozbudowę Centrum dla seniorów „Misericordia” w Ełku, w którym znajdzie się docelowo 90 nowych miejsc dla osób w podeszłym wieku i przewlekle chorych wymagających opieki.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i ofiary, które wpływają na konto parafialne. W tych trudnych czasach za każdy gest dobroci serca jesteśmy ogromnie wdzięczni.
  9. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Leontynę Domel, Józefa Piwowarczyka, Władysławę Jankowską, Zofię Ziemkowską, Barbarę Wątrobińską i Zdzisławę Kozłowską. Dobry Jezu a nasz Panie…

Możesz również polubić…