nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I Niedziela Adwentu 29.11.2020 r.

 1. Zapraszamy na różaniec za zmarłych z modlitwą wypominkową jeszcze dzisiaj o godz. 16.30, i jutro o godz. 17.30. Dziękujemy za udział w naszych wspólnych modlitwach za zmarłych i za złożone ofiary.
 2. Tydzień temu poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć albo w kancelarii parafialnej, albo po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
 3. Dzisiaj jest pierwsza niedziela Adwentu. W Adwencie odprawiane są uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane Roratami, u nas 2 razy w tygodniu: we środy i w soboty o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty o 6.30 nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta o godz. 17.00.
 5. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych. W nagłych przypadkach prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby i w miarę możliwości umówimy się indywidualnie.
 6. W I piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, od 15.30 będzie dla nich spowiedź.
 7. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.15 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i Litania Loretańska.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, potem będzie krótka konferencja i Różaniec.
 9. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe i potrwają do wtorku 8 grudnia. Szczegóły podamy w następną niedzielę.
 10. Caritas Diecezji Ełckiej rozprowadza kalendarze na 2021 rok. Cena kalendarza to 15 złotych. Mamy również świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w dwóch kolorach, białe i czerwone: małe w cenie 5 zł, duże – 15 zł.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i ofiary, które wpływają na konto parafialne. W tych trudnych czasach za każdy gest dobroci serca jesteśmy ogromnie wdzięczni.
 12. Niestety Firma, która ma zamontować u nas w kościele ogrzewanie nie da rady tego zrobić przed Świętami. W zasadzie potrzebne są dwie ekipy, obie się tłumaczą opóźnieniami w innych przyjętych zobowiązaniach i trudnościami związanymi z sytuacją w okresie pandemii. Musimy jakoś przetrwać ten czas do Świąt, mając nadzieję, że nie będzie wielkich mrozów.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Mitina, Henryka Guzewicza i Wacławę Ciak. Dobry Jezu a nasz Panie.

Możesz również polubić…