nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023 r.

  1. Przygotowujemy się duchowo do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
  2. W związku z przygotowaniami do odpustu i do wizytacji biskupiej w naszej parafii, serdecznie zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej na spotkanie, które odbędzie się jutro po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 18.45.
  3. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek i pierwszy czwartek miesiąca. W pierwszy wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Franciszkańskie przez wstawiennictwo św. Ojca Pio o godz. 17.00, następnie na modlitwę różańcową. Podobnie w pierwszy czwartek: adoracja i nabożeństwo pierwszoczwartkowe od godz. 17.00, o godz. 17.15 – modlitwa różańcowa.
  5. W najbliższą sobotę 9 września w Olecku odbędą się diecezjalne uroczystości dożynkowe. Rozpoczęcie o godz. 10.00 przy naszym kościele. Następnie będzie miało miejsce uroczyste przejście delegacji z wieńcami dożynkowymi do Amfiteatru, gdzie o godz. 11.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jerzego Mazura. Po Mszy św. – dalsza część uroczystości dożynkowych na Placu Wolności. Szczegóły na plakatach.
  6. W niedzielę za tydzień będzie druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  7. Rozpoczynają się koncerty muzyki klasycznej w ramach Festiwalu Barok na Mazurach. Szczegóły na plakacie. Dwa z tych koncertów odbędą się w naszym kościele, pierwszy z nich w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00, następny w niedzielę za dwa tygodnie. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  8. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Za Martyrię – jak zwykle ofiara dobrowolna. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Możesz również polubić…