nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 01.09.2019 r.
1.Dziś 1 września 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Modlimy się za poległych w obronie naszej Ojczyzny i o pokój na świecie.
Jest to też pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Krótka adoracja po Mszy Świętej o godz. 10.00, a po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy. O godz. 16.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
i wspólny różaniec. Zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych.
2.W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę Świętą o godz. 8.00. Zachęcamy również do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
3.We wtorek 3 września wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
4.W środę wspomnienie 11 sióstr Nazaretanek, męczennic z Nowogródka. Dwie pochodziły z naszej diecezji: s. Sergia Rapiej i s. Kanizja Mackiewicz.
5.W czwartek 5 września – pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta o 17.00.
6.W piątek 6 września przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych. Spowiedź święta przed każdą Mszą Świętą. Nabożeństwo wynagradzające po Mszy Świętej o godz. 7.30 i 18.00. O godz.16.00 spowiedź święta dla dzieci. Ofiary zebrane tego dnia przeznaczone na Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej.
7.7 września – pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.15 – różaniec, a po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.
8.W następną niedzielę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i Dożynki Diecezji Ełckiej w Rajgrodzie. W tym dniu nasz parafianin ojciec Paweł Petelski wygłosi słowo Boże. Naszym podziękowaniem będzie dar na misje złożony przy wyjściu z kościoła.
9.Za tydzień w drugą niedzielę miesiąca taca przeznaczona na fundusz remontowy parafii.
10.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Mateusz Jackiewicz i Marta Zyskowska, nasi parafianie. Zapowiedź pierwsza.
11.W tym tygodniu do wieczności odeszli śp. Wiesław Kalejta i śp. Mieczysław Łomeć. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
12.Drogim parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Możesz również polubić…