nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu 20.12.2020 r.

  1. Dzisiaj jest IV niedziela Adwentu, w tym tygodniu przeżywać będziemy Święta Bożego Narodzenia. Jutro po wieczornej Mszy św. będziemy w kościele przygotowywać choinki, żłóbek i inne dekoracje świąteczne. Wszystkich chętnych zapraszamy do pomocy.
  2. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, wieczorem zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. i wspólną modlitwę do Ducha św.
  3. W tym tygodniu zapraszamy na Roraty, we środę i we czwartek, czyli w Wigilię, o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30. W Wigilię nie będzie również Mszy św. o godz. 18.00, bo to już będzie czas wieczerzy wigilijnej.
  4. We czwartek, w Wigilię Bożego Narodzenia, zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu charakter religijny, uwzględniając modlitwę i śpiew kolęd. Odczytamy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, po czym złożymy sobie nawzajem życzenia, łamiąc się opłatkiem. Następnie zasiądziemy do stołu, na który przygotowujemy tradycyjne postne potrawy. Niech to będzie dla nas wszystkich czas pojednania, przebaczenia, wzajemnej życzliwości i radości.
  5. Po wieczerzy wigilijnej spotykamy się na Pasterce, u nas są dwie możliwości – pierwsza Pasterka o godz. 22.00 i druga tradycyjnie o godz. 24.00. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w piątek 25 grudnia Msze św. jak w niedzielę.
  6. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w sobotę 26 grudnia Msze św. jak w niedzielę. Po Mszy o godz. 17.00 zapraszamy na wspólny śpiew kolęd. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest w naszej diecezji na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
  7. W następną niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Świętej Rodziny z Nazaretu.
  8. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć albo w kancelarii parafialnej, albo po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
  9. Po konsultacjach i rozważeniu sprawy Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki zadecydował, że ze względu na zagrożenie epidemiczne (ryzyko zarażenie wiernych i kapłanów), wizyta duszpasterska, czyli kolęda zostaje przełożona na czas późniejszy, gdy możliwe będzie w sposób bezpieczny odwiedzanie wiernych w domach.
  10. Bóg zapłać za ofiary składane indywidualnie i ofiary, które wpływają na konto parafialne. W tych trudnych czasach za każdy gest dobroci serca jesteśmy ogromnie wdzięczni.

Możesz również polubić…