nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

 1. Jutro, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, u nas Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W parafii NMP Królowej Polski jest to uroczystość odpustowa, uroczysta Msza św. odpustowa jest tam o godz. 11.30, więc tradycyjnie u nas nie ma Mszy św. o godz. 12.00.
 2. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio potem będzie Różaniec, następnie odśpiewamy Litanię do NMP i o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św.
 3. Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Światła przygotowaną i prowadzoną przez ks. Mariusza we współpracy z ks. Pawłem i Wspólnotą Odnowy w Duchu Św. Prosimy, aby na nabożeństwo zabrać ze sobą świece.
 4. Rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W pierwszy czwartek Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja razem z Nabożeństwem Majowym o godz. 17.30.
 6. W I piątek nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. o godz. 7.30 i 18.00. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św.
 7. W piątek 7 maja zapraszamy również na Mszę św. o godz. 14.00, która będzie odprawiona w intencji śp. ks. prałata Stanisława Tabaki, jest to intencja od pracowników i funkcjonariuszy Powiatowej Komendy Policji w Olecku. Natomiast o godz. 16.00 będzie Msza św. dla dzieci, na którą zapraszamy szczególnie te grupy dzieci, które przystąpią do I Komunii św. 15 maja. Po Mszy będzie dla nich spotkanie.
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, tradycyjnie więc ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszej parafii.
 9. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Dziękujemy ks. Mariuszowi za dzisiejszą posługę w naszej parafii, za wygłoszoną homilię, i życzymy wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kamil Stasiak i Monika Cyrek, oboje zam. Olecko par. NMP Królowej Polski, zapowiedź II.

Jakub Worobiej, zam. Kowale Olecko, par. św. Jana Chrzciciela w Kowalach Oleckich i Izabela Domin, zam. Olecko, par. tutejsza, zapowiedź I.

 1. W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Zofia Ostrowska, Wanda Głąb, Jarosław Makowski i Łucja Rolewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…