nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna – 25.04.2021 r.

1.     Przypominamy o zachowywaniu zasad sanitarnych. Możemy uczestniczyć w nabożeństwach również na zewnątrz kościoła, jest włączone nagłośnienie zewnętrzne.

2.     Dzisiejsza niedziela jest zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest to zarazem Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania  kapłańskie, zakonne i misyjne.

3.     Dzisiaj, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju po Mszy św. o godz. 10.00.

4.     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

5.     Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 26 kwietnia po Mszy o godz. 18.00 czyli ok. godz. 18.45. Przydatne wiadomości dla rodziców są również zamieszczane na stronie internetowej naszej parafii w zakładce „I Komunia św. 2021”.

6.     W piątek jest ostatni piątek miesiąca, ponieważ trwamy w okresie wielkanocnym zapraszamy na Drogę Światła, która rozpocznie się o godz. 17.15, a potem na Mszę św. składkową o godz. 18.00.

7.     W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15 minutowa adoracja w ciszy i następnie odśpiewamy Litanię Loretańską do NMP.

8.     Za tydzień jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio potem będzie Różaniec, następnie odśpiewamy Litanię do NMP i o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św.

9.     W przyszłą niedzielę o godz. 20.00 zapraszamy na Drogę Światła przygotowaną i prowadzoną przez ks. Mariusza we współpracy z ks. Pawłem i Wspólnotą Odnowy w Duchu Św.

10.  Rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa Majowe, oprócz I soboty i I niedzieli, przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.

11.  Dziękujemy ks. Markowi z dzisiejszą posługę w naszej parafii, za wygłoszoną homilię, a z okazji imienin składamy życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

12.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Kamil Stasiak i Monika Cyrek, oboje zam. Olecko par. NMP Królowej Polski, zapowiedź I.

13.  W tym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Ryszard Bobrycki, Janina Dyczewska, Wiesława Domańska i Teodozja Makowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…