nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.08.2020 r.

  1. Przygotowujemy się duchowo do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca, także we wrześniu aż do dnia odpustu, w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek Godzina Święta o 17.00.
  3. W I piątek odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych od godz. 9.00. Natomiast nabożeństwa wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Świętych. W tym dniu taca przeznaczona na Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej. Spowiedź pół godziny przed Mszą św. Dzieci zapraszamy w I piątki na Mszę św. o godz. 16.00. Najpierw od godz. 15.30 będzie dla nich spowiedź, a potem Msza św.
  4. W tym roku z racji pandemii nie będzie specjalnej Mszy św. 1 września na rozpoczęcie roku szkolnego, dlatego dzieci i młodzież zapraszamy w pierwszy piątek na Mszę św. o godz. 16.00, w czasie której będziemy się modlić o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.
  5. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.15 – różaniec, a po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która będzie trwała do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową. Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
  7. Rozpoczyna się miesiąc wrzesień, nowy rok szkolny, ale także nowy rok formacyjny, a więc rozpoczynamy po wakacjach również spotkania wspólnot z naszej parafii. W tym tygodniu we czwartek spotkanie Odnowy w Duchu św., w sobotę o godz. 11.00 spotkanie ministrantów i lektorów z ks. Pawłem, w niedzielę – wspólnoty Żywego Różańca. Przygotowanie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do sakramentu bierzmowania rozpoczniemy po odpuście parafialnym.
  8. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej naszego nowego wikariusza. Ks. Paweł Lenda pochodzi z Ełku, z tej samej parafii co ks. Arkadiusz, dotychczas pracował w parafii pw. Chrystusa Króla w Suwałkach, a od poniedziałku pełni u nas swoją posługę duszpasterską. Życzymy ks. Pawłowi wszelkich łask i mocy Ducha św. w jego posłudze.

W tym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Edmund Krajewski. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…