nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.04.2020 r.
1. Dziś przeżywamy Niedzielę Biblijną pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego”(J6,35-36). W naszym kraju przeżywamy czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Wybrane do wspólnej lektury teksty z Ewangelii według św. Mateusza nawiązują do 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II. Ten wielki Papież przez cały swój pontyfikat głosił Ewangelię wszystkim narodom świata. Wypełniał posłannictwo zalecone apostołom i ich następcom przez zmartwychwstałego Chrystusa: „ Idźcie i nauczajcie wszystkie narody!” Rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny.
2. W środę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, doktora Kościoła, Patronki Europy.
3. 1 maja pierwszy piątek miesiąca, odwiedziny chorych na wyraźną prośbę rodziny. Sakrament pokuty przed każdą Mszą Świętą. Rozpoczynają się nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.00.
4. W sobotę 2 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, przeniesiona z niedzieli. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 modlitwą różańcową.
5. Za tydzień IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw
o Powołania. Rozpocznie się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna.
6. Od 20 kwietnia zmieniły się przepisy dotyczące ilości wiernych w kościele. Według nowych przepisów w naszym kościele może uczestniczyć we Mszy Świętej 17 osób.
7. Na czas ograniczeń została wprowadzona dodatkowa Msza Święta o godz. 15.00. Rozpocznie się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
8. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa Ordynariusza Pierwsza Komunia Święta będzie przeżywana w sposób indywidualny. Rodziny, które wyrażą takie pragnienie, prosimy
o zgłoszenie.
9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii.

Możesz również polubić…