nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
  2. Przygotowujemy się duchowo do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca, w dni powszednie o godz. 17.15.
  3. Zapraszamy na rekolekcje przed odpustem: w czwartek, piątek i sobotę. Rekolekcje przeprowadzi ks. dr Radosław Rybarski. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w gablocie. Zachęcamy do skorzystania z propozycji różnych nabożeństw, a szczególnie do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty przed i w czasie Mszy św. w czwartek wieczorem oraz w piątek i sobotę. Rekolekcje rozpoczną się w czwartek wieczorem Mszą św. o godz. 18.00, po Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo adoracji Krzyża. Msze św. w piątek i sobotę o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00, ok. godz. 18.45 – Droga Krzyżowa (na zewnątrz), natomiast w sobotę o godz. 20.00 – Msza św. i wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. W nocy z soboty na niedzielę będzie możliwość całonocnej adoracji, serdecznie zapraszamy.
  4. W niedzielę za tydzień będziemy przeżywać uroczystość odpustową w naszej parafii, połączoną z wizytacją biskupią ks. Biskupa Dariusza Zalewskiego. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 13.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczysty ingres księdza Biskupa do naszego kościoła. Później nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, natomiast główna Msza św. odpustowa będzie sprawowana o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Dariusz Zalewski. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  5. Wszystkich, którzy chcieliby praktycznie włączyć się w przygotowania do odpustu serdecznie zapraszamy do pomocy. Trzeba będzie ogarnąć teren wokół plebanii i kościoła, umyć okna w kaplicy krzyża, a także stacje drogi krzyżowej, itp. Serdecznie zapraszamy we wtorek od godz. 16.00. Zapraszamy również mężczyzn do przeniesienia i ustawienia ławek oraz pomocy przy konstrukcji ołtarza polowego na jutro (poniedziałek( o godz. 17.00.
  6. Tradycyjnie na uroczystość odpustową przybędą pielgrzymki piesze z okolicznych parafii. Chcielibyśmy tak jak w latach ubiegłych podjąć ich u siebie. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 zaprosimy wszystkich pielgrzymów i chętnych parafian na agapę i wspólne świętowanie. Będzie przygotowany bigos i pieczywo, ale prosimy nasze Panie o upieczenie kilku ciast. Na tę agapę każdy będzie mógł przynieść coś, czym będziemy mogli się podzielić ze sobą i z pielgrzymami.
  7. Ministrantów, lektorów oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w Domu Parafialnym.
  8. Trwają koncerty muzyki klasycznej w ramach Festiwalu Barok na Mazurach. Szczegóły na plakacie. Dwa z tych koncertów odbędą się w naszym kościele, pierwszy z nich już dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00, następny w niedzielę za tydzień. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.

Możesz również polubić…