nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.07.2020 r.

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 będzie miało miejsce uroczyste wprowadzenie w posługę naszego nowego Księdza Proboszcza. Prosimy o modlitwę w intencji naszego Księdza Proboszcza, kapłanów posługujących w naszej parafii i w intencji wszystkich parafian.
  2. W najbliższy piątek ostatni piątek miesiąca, zapraszamy do naszego sanktuarium na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i na Mszę św. składkową.
  3. Od soboty rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości, pamiętajmy o idei trzeźwości i abstynencji i módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
  4. Powoli rozpoczynamy nasze przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Dlatego tak jak w latach ubiegłych, od 1 sierpnia podejmujemy codzienną modlitwę różańcową. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca w Kaplicy Krzyża w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
  5. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.15 – różaniec, a po Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz.12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, która będzie trwała do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową. Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych.
  7. Nasz Parafialny Zespół Caritas informuje, że odbiór żywności, dla osób objętych pomocą, które jeszcze jej nie odebrały, odbędzie się we wtorek 28 lipca w godzinach od 16.30 do 17.30 w Domu Parafialnym.
  8. W imieniu Zespołu Caritas Parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Olecku i wszystkich osób potrzebujących pragniemy podziękować Panu Pawłowi Słyszewskiemu i firmie Okey 2 za udostępnienie transportu do przewozu produktów żywnościowych z Ełku do Olecka.
  9. Ponieważ wczoraj przypadało wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dlatego dzisiaj po każdej Mszy św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy okazji możemy złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy z okazji trwającego Tygodnia św. Krzysztofa, w ramach akcji 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Piotr Srebrowski, kawaler, zam. Olecko par. tutejsza i Maria Kokot, panna, zam. Bytów, par. św. Katarzyny. Zapowiedź II.

Michał Łukasz Sagun, kawaler zam. Grajewo, par. MB Nieustającej Pomocy i Barbara Jachimowicz, panna, zam. Olecko, par. tutejsza. Zapowiedź I.

W tym tygodniu do wieczności odeszli ś.p. Irena Jelec, Czesława Jabłońska, Genowefa Pustelnik, oraz Józef Jelec. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…