nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 19.07.2020 r.

  1. Od dnia 15 lipca 2020 r. Ksiądz Biskup Ordynariusz mianował ks. prał. dra Andrzeja Jaśko proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Olecku. Uroczyste wprowadzenie w posługę naszego nowego Księdza Proboszcza dokona się za tydzień na Mszy św. o godz. 10.00.
  2. Jutro w trzeci poniedziałek miesiąca o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Duchu św.
  3. W tym tygodniu we środę 22 lipca przypada święto św. Marii Magdaleny, we czwartek 23 lipca święto św. Brygidy Szwedzkiej Patronki Europy, w sobotę 25 lipca święto św. Jakuba Apostoła.
  4. W sobotę ok. godz. 17.45 (po ślubie) wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju.
  5. Ponieważ w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dlatego w najbliższą niedzielę po Mszach św. będzie miało miejsce błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych. Przy okazji będziemy mogli złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy z okazji trwającego Tygodnia św. Krzysztofa, w ramach akcji 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr.
  6. W najbliższą sobotę 25 lipca o godz. 11.00 ostatnia już grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Przygotowanie liturgiczne dzieci w tym tygodniu we wtorek i czwartek o godz. 18.30. Sakrament pokuty przed Pierwszą Komunią Świętą w piątek o godz. 17.00.
  7. We wtorek zapraszamy wszystkich katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii na godz. 20.00 na spotkanie na plebanii.
  8. Przekazujemy informację dotyczącą tegorocznej Pieszej Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę.
  9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Kamil Masalski – parafia Szczecinki i Katarzyna Klimko – nasza parafianka. Zapowiedź II.

Maciej Osiecki i Natalia Milewska – nasi parafianie. Zapowiedź II.

Rafał Dźwil i Justyna Głowacka – nasi parafianie. Zapowiedź II.

Piotr Srebrowski –  nasz parafianin i Maria Kokot – par. św. Katarzyny w Bytowie. Zapowiedź I.

  1. W tym tygodniu do wieczności odszedł ś.p. Henryk Szuliński. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…