nowe

24.07.2022

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24.07.2022 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, jutro przypada wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, dlatego za chwilę odmówimy modlitwę błogosławieństwa kierowców, a następnie na zewnątrz dokonamy poświęcenia pojazdów mechanicznych. Przy okazji możemy złożyć ofiarę, która będzie przeznaczona na zakup środków transportu dla misjonarzy z okazji trwającego Tygodnia św. Krzysztofa, w ramach akcji 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr.
  2. Fundacja Pro – „Prawo do życia” zaprasza na Różaniec Publiczny jako zadośćuczynienie Panu Bogu za grzech aborcji. Spotkanie modlitewne odbędzie się dzisiaj o godz. 16.30 przed pomnikiem Jana Pawła II przy kościele NMP Królowej Polski.
  3. W poniedziałek 25 lipca, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju o godz. 17.30, a później na Mszę św. w intencji wszystkich czcicieli Matki Bożej Królowej Pokoju.
  4. Zapraszamy na Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę. Wszystkie grupy wyruszają w tym roku z Ełku we czwartek 28 lipca, a na Jasną Górę dotrą 11 sierpnia. Tak jak w poprzednie niedziele, również dzisiaj można będzie po Mszach św. powierzyć pielgrzymom intencje modlitewne, w których będą oni się modlić na pielgrzymim szlaku i wesprzeć dzieło pielgrzymki swoimi ofiarami.
  5. W najbliższy piątek jest ostatni piątek miesiąca, zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i na Mszę św. składkową.
  6. Dnia 06.08.2022 r. odbędzie się dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja w Toruniu. Planowany jest wyjazd na to spotkanie organizowany przez Koło Przyjaciół Radia Maryja z parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Zapraszamy chętnych. Wyjazd prawdopodobnie w piątek, planowany jest nocleg.
  7. Bóg zapłać kapłanom posługującym w tym czasie wakacyjnym w naszej wspólnocie parafialnej. Ks. Adam, tegoroczny neoprezbiter, dzisiaj o godz. 10.00 odprawi w naszej parafii uroczystą Mszę prymicyjną i po Mszy udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Natomiast w niedzielę za tydzień będziemy przeżywać w naszej parafii Niedzielę Misyjną, wysłuchamy świadectwa z misji ks. Ryszarda Górowskiego. Po Mszach św. będzie można spotkać się z ks. Ryszardem i wesprzeć swoimi ofiarami do puszki dzieła misyjne, za które ks. Ryszard jest odpowiedzialny w swoim zgromadzeniu.
  8. Wraz ze wspólnotami parafii NMP Królowej Polski, św. Rodziny i Wniebowzięcia NMP, zapraszamy na czuwanie modlitewne w intencji naszej Ojczyzny i pokoju na świecie. Czuwanie odbędzie się w najbliższą sobotę 30.07.2022 r. w godzinach od 19.00 do 24.00 w kościele NMP Królowej Polski w Olecku. Nasza parafia współprowadzi pierwszą część czuwania od godz. 19.00 do 20.00. Zapraszamy wszystkich, do wspólnej modlitwy. O godz. 23.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i o pokój na świecie i ok. godz. 24.00 zakończymy czuwanie odśpiewaniem uroczystego Te Deum.
  9. Na piątek 29.07.2022 r. ks. bp Jerzy Mazur udziela dyspensy od pokarmów mięsnych dla naszych diecezjan i wszystkich osób przebywających na terenie diecezji ełckiej. Jako akt zadośćuczynienia ks. bp zachęca, aby odmówić modlitwę „Ojcze Nasz” w intencji poszanowania życia ludzkiego.

Możesz również polubić…