nowe

04.09.2022

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022 r.

  1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy, a o godz. 16.00 wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę różańcową.
  2. Przygotowujemy się duchowo do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca, w dni powszednie o godz. 17.15.
  3. Zapraszamy na rekolekcje przed odpustem: w piątek, sobotę i niedzielę. Rekolekcje przeprowadzi ks. Mariusz Pawlina. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w gablocie. Zachęcamy do skorzystania z propozycji różnych nabożeństw, a szczególnie do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty przed i w czasie Mszy św. w piątek i sobotę. Msze św. w piątek i sobotę o godz. 7.30, 10.00 i 18.00. O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i o 17.15 – modlitwa różańcowa. W piątek o godz. 20.00 – Droga Krzyżowa (na zewnątrz), natomiast w sobotę o godz. 20.00 – Msza św. i wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. W nocy z soboty na niedzielę będzie możliwość całonocnej adoracji, serdecznie zapraszamy.
  4. W niedzielę za tydzień Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 13.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, natomiast główna Msza św. odpustowa będzie o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie ks. dr Maciej Maciukiewicz, Wicerektor WSD w Ełku. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  5. Wszystkich, którzy chcieliby praktycznie włączyć się w przygotowania do odpustu serdecznie zapraszamy do pomocy. Trzeba będzie ogarnąć teren wokół plebanii i kościoła, umyć okna w kaplicy krzyża, a także stacje drogi krzyżowej, itp. Serdecznie zapraszamy we środę od godz. 16.00. Zapraszamy również mężczyzn do przeniesienia i ustawienia ławek oraz pomocy przy konstrukcji ołtarza polowego.
  6. Tradycyjnie na uroczystość odpustową przybędą pielgrzymki piesze z okolicznych parafii. Chcielibyśmy tak jak w latach ubiegłych podjąć ich u siebie. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 zaprosimy wszystkich pielgrzymów i chętnych parafian na agapę i wspólne świętowanie. Będzie przygotowany bigos i pieczywo, ale prosimy nasze Panie o upieczenie kilku ciast. Na tę agapę każdy będzie mógł przynieść coś, czym będziemy mogli się podzielić ze sobą i z pielgrzymami.
  7. Ministrantów, lektorów oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w Domu Parafialnym.
  8. Jest do nabycia nowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…