nowe

11.09.2022

11.09.2022 r.

  1. Dziś w naszym Sanktuarium przeżywamy uroczystość odpustową Podwyższenia Krzyża Świętego. Główna Msza św. odpustowa o godz. 13.00. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. Dziękujemy za duchowe przygotowanie do odpustu i głoszone słowo ks. Mariuszowi Pawlinie. Życzymy Bożego błogosławieństwa i sukcesów duszpasterskich i naukowych na każdym etapie jego życia kapłańskiego.
  3. W przygotowanie do odpustu zaangażowało się wielu parafian. Bóg zapłać wszystkim za wszelką pomoc. Dziękujemy za modlitwę, ofiary, złożone dary i produkty, wykonane prace porządkowe i dekoracyjne, za wszelkie przejawy życzliwości, przede wszystkim naszym wspólnotom: Żywego Różańca, Dziełu Nieustannej Nowenny, Odnowy w Duchu Świętym, Mężczyznom Świętego Józefa, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich i wszystkim parafianom za wszelkie dobro. Bóg zapłać wszystkim przybyłym kapłanom i spowiednikom.
  4. Tradycyjnie przybywają na uroczystość odpustową pielgrzymki piesze z okolicznych parafii. Dziękujemy za trud pielgrzymowania. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 zaprosimy wszystkich pielgrzymów i chętnych parafian na poczęstunek i wspólne świętowanie.
  5. We środę 14 września przypada liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, zapraszamy na Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Adoracji Krzyża. Natomiast przed Mszą św., o godz. 17.30, wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza na nabożeństwo „Oficjum 12 Ojcze Nasz” – jest to nabożeństwo franciszkańskie o Męce Pańskiej. Serdecznie zapraszamy.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które są przeznaczone na fundusz remontowy naszej parafii.
  7. Jest jeszcze nowy wrześniowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…