nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019 r.
1. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek, przeznaczone na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.
2. W poniedziałek 11 listopada Święto Niepodległości. O godz. 18.00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, za poległych w obronie Polski oraz o jedność i zgodę narodową. W tym dniu wspomnienie św. Marcina, biskupa z Tours. Żył we Francji w IV wieku.
3. We wtorek 12 listopada, wspomnienie św. Jozafata, biskupa połockiego. Poniósł śmierć męczeńską w Witebsku, na początku XVII wieku.
4. W środę 13 listopada wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza i Izaaka, Pierwszych Męczenników Polskich. Zapraszamy męską Wspólnotę Żywego Różańca św. Józefa na spotkanie w środę o godz. 16.45 do domu parafialnego.
5. W sobotę święto Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.00, zapraszamy rodziców i dzieci kl. II przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne. Wieczorem po Mszy Świętej o godz. 17.00 zapraszamy na śpiew pieśni patriotycznych w wykonaniu nauczycieli i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Olecku.
7. Naszych drogich zmarłych polecamy Bogu w modlitwach Kościoła, tradycyjnie w wypominkach. Zapraszamy na modlitwę różańcową z wypominkami za zmarłych w dni powszednie o godz. 17.30.
8. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Zaświadczenia przyjmowane są tylko od parafian.
9. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich w celu pogłębienia wiary. Jest nowy numer miesięcznika „ Martyria”.
11. W tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Mieczysław Andrzejewski . Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
12. Drogim parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Możesz również polubić…