nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 03.11.2019 r.
1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Krótka adoracja po Mszy Świętej o godz. 10.00, a po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy. O godz. 16.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i wspólny różaniec. Zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych.
2. W poniedziałek 4 listopada, wspomnienie św. Karola Boromeusza, kardynała i arcybiskupa Mediolanu, żył w XVI wieku.
3. W piątek 8 listopada odwiedziny chorych przed południem. W tym dniu po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.
4. W drugi piątek miesiąca modlimy się za borykających się z problemami uzależnień i za rozbite małżeństwa.
5. W sobotę 9 listopada, święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, która jest „matką i głową wszystkich kościołów Rzymu i świata.
6. W sobotę Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu.
7. Za tydzień w niedzielę – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Puszka przy wyjściu z kościoła na ten cel. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 12.00, zapraszamy rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie formacyjne.
8. W drugą niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy – ogrzewanie kościoła.

9. W trosce o naszych zmarłych możemy uzyskiwać odpusty. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można zyskać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu. Zachęcamy do udziału w modlitwie za zmarłych Nieszporami Żałobnymi o godz. 17.30, w tą niedzielę o godz. 17.00.
10. Naszych drogich zmarłych będziemy polecać Bogu w modlitwach Kościoła, tradycyjnie w wypominkach.
11. Parafialny Zespół Caritas przyjmuje skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Zaświadczenia przyjmowane są tylko od parafian.
12. Dziękujemy panu Tomaszowi Szerel oraz pracownikom firmy Limba za wykonanie i montaż bramy obok tzw. białego domku.
13. W tym tygodniu do wieczności odeszli śp. Janina Bronikowska i Wiktor Ciszewski. Dobry Jezu,
a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
14. Drogim parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Możesz również polubić…