nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27.10.2019 r.
1. Dzisiaj w kościołach, w których data poświęcenia jest nieznana – Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Nasz kościół został poświęcony w 1862 r. Dziękujemy Bogu za budowniczych, fundatorów i ofiarodawców.
2. Do końca października nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz.17.00. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w środy i piątki o godz. 16.00, a w niedziele o godz. 11.50. W poniedziałki dla młodzieży o godz. 17.30.
3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku. Wypełniamy czytelnie i składamy w kancelarii parafialnej.
4. W poniedziałek Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych – w drugi piątek miesiąca przed południem.
6. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada Msze Święte w naszym kościele o 8.00, 10.00 i 17.00. Nie ma Mszy Świętej o godz.12.00. Procesja na nasz cmentarz parafialny, po Mszy Świętej o godz. 10.00.
7. W parafii NMP Królowej Polski procesja z Nieszporami żałobnymi na cmentarze komunalne wyrusza po Mszy Świętej o godz. 11.30.
8. Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – 2 listopada w sobotę. Msze Święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 17.00.
9. W trosce o naszych zmarłych możemy uzyskiwać odpusty. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenia cmentarza i modlitwę choćby w myśli za zmarłych, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Odpust ten można zyskać raz dziennie dla jednej duszy w czyśćcu. Udziela się też odpustu wiernym, którzy od południa w Uroczystość Wszystkich Świętych i w ciągu Dnia Zadusznego nawiedzą pobożnie kościół i w nim odmówią „ Ojcze nasz” i „ Wierzę w Boga Ojca”. Ten odpust można uzyskać tylko za zmarłych.
10. Naszych drogich zmarłych będziemy polecać Bogu w modlitwach Kościoła tradycyjnie w wypominkach.
11. Dnia 3 listopada I niedziela miesiąca – adoracyjna.
12. Bóg zapłać za ofiary na cele Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paweł Wasilewski i Katarzyna Turynowicz, nasi parafianie. Zapowiedź druga.
14. tym tygodniu do wieczności odszedł śp. Bogdan Jan Kosobucki. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.
15. Drogim parafianom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.

Możesz również polubić…