nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31.05.2020 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny może uzyskać wierny, który w Kościele pobożnie uczestniczy w uroczystym śpiewie hymnu
„ O Stworzycielu Duchu”.
Kończy się czas przyjmowania komunii świętej wielkanocnej.
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła głównej Patronki naszej diecezji. Modlimy się za cały lud Boży diecezji ełckiej.
Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.30, 15.00 i 18.00. Jest to też Dzień Dziecka
– modlimy się w intencji dzieci.
3. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 17.00.
4. W czwartek 4 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
O godz. 17.00 – Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. W piątek 5 czerwca wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Jest to też pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godz. 7.30 i wieczorem o godz. 18.00. Ofiary zebrane tego dnia przeznaczone na Fundusz Misyjny Diecezji Ełckiej.
6. W sobotę 6 czerwca o godz 11.00 – Pierwsza Komunia Święta dla pierwszej grupy dzieci. Na przygotowanie liturgiczne zapraszamy we wtorek i czwartek o godz. 19.00. Drugą grupę zapraszamy w środę o godz. 19.00.
Z racji pierwszej soboty miesiąca nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi
z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. 7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. O godz.16.00 zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca na adorację Najświętszego Sakramentu i wspólną modlitwę. 8. W tym tygodniu do wieczności odeszli śp. Jadwiga Dębowska, śp. Rachela Janina Szulińska i śp. Andrzej Zaniewski. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

Możesz również polubić…