nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2024 r.

  1. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, wieczorem zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. i wspólną modlitwę do Ducha św.
  2. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami naszego miasta. Początek Drogi Krzyżowej o godzinie 19.00, wyruszamy z kościoła NMP Królowej Polski, a zakończenie Drogi Krzyżowej przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich. W związku z tym nie będzie u nas Drogi Krzyżowej o godz. 17.30. Będzie natomiast Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00.
  3. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, poświęcenie palm na każdej Mszy św. Jak co roku społeczność SP nr 1 w Olecku przygotowuje palmy, które będzie można nabyć w Niedzielę Palmową przed każdą Mszą św. Od wielu lat pozyskiwane w ten sposób ofiary wspierają dzieci z Kamerunu. Bóg zapłać za hojność.
  4. Jak co roku organizujemy również konkurs palm dla dzieci na Mszy św. o godz. 12.00.
  5. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna z racji odbywających się rekolekcji w parafiach naszego dekanatu. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św.
  6. Diecezja ełcka włącza się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpoczęła się w sobotę 16 marca a zakończy w niedzielę 24 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej uczestniczymy w Apelu Jasnogórskim, a po nim, o godz. 21:20 odmawiamy modlitwy nowennowe. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. W naszym kościele będziemy odmawiać nowennę codziennie: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00 w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali.
  7. Jest do nabycia marcowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…