nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 24 marca 2024 r.

 1. Dziękujemy społeczności SP nr 1 w Olecku za przygotowane palmy. Od lat pozyskiwane w ten sposób ofiary wspierają dzieci z Kamerunu w ramach akcji „Adopcja Serca”. Bóg zapłać za hojność.
 2. W poniedziałek 25 marca, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju: wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju o godz. 17.30. Ponieważ będzie to już Wielki Tydzień, dlatego Uroczystość Zwiastowania Pańskiego według przepisów liturgicznych zostaje przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia.
 3. Wszystkich chętnych do pomocy w przygotowaniu „Ciemnicy” i Grobu Pańskiego zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
 4. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko od poniedziałku do środy w wyznaczonych godzinach.
 5. W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Nie będzie Mszy św. porannej o godz. 7.30. Kapłani w tym dniu udają się do Katedry w Ełku na Mszę Krzyżma o godz. 10.00. Wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i możliwość całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 6. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę i śmierć Chrystusa. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową na zewnątrz kościoła. Natomiast o godz. 18.00 zapraszamy na liturgię Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża. Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja do godz. 22.00.
 7. Wielka Sobota to dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W ciągu dnia poświęcenie pokarmów co pół godziny od godziny 9.00 do godz. 13.00. Jeśli pogoda będzie sprzyjająca, to poświęcenie zrobimy na zewnątrz przy Kaplicy Krzyża.
 8. Msza św. Wigilii Paschalnej rozpocznie się w Wielką Sobotę o godz. 21.00. Przynosimy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po Mszy św. będzie Procesja Rezurekcyjna wokół kościoła. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy zawsze się angażują w przygotowanie procesji i prosimy o przygotowanie procesji i czynny udział również w tym roku.
 9. Wszystkich chętnych pragnących włączyć się w liturgię i przygotowanie śpiewów podczas Mszy św. Wigilii Paschalnej, zapraszamy na próbę śpiewu we wtorek po Mszy św. wieczornej oraz w Wielki Piątek po liturgii Męki Pańskiej w domu parafialnym.
 10. Przypominamy, że zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego, gdyby w czasie Triduum Paschalnego wypadł pogrzeb, nie można wprowadzać trumny z ciałem zmarłego do kościoła i nie odprawia się Mszy św. pogrzebowej. Są tylko dwie stacje: w kaplicy pogrzebowej i na cmentarzu, a Mszę św. odprawia się w czasie późniejszym uzgodnionym z rodziną zmarłego.
 11. Za tydzień Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Taki sam porządek Mszy św. również w Poniedziałek Wielkanocny.
 12. Członków Dzieła Nieustannej Nowenny zapraszamy na wyjazd i czuwanie, które odbędzie się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Ełku w sobotę 6 kwietnia 2024 r. i będzie jednocześnie włączeniem się w dzień Nowenny przed uroczystością Bożego Miłosierdzia. Chętnych prosimy zgłaszać do p. Czesławy Pojawy. Wyjazd z Olecka z placu Wolności ok. godz. 13.00.

Możesz również polubić…