nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 10 Marca 2024 r.

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku 12 marca. Już dziś dziękujemy ks. Dariuszowi za trud wygłoszenia rekolekcji. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7:30, 10:00 i 18:00. W rekolekcjach będą również uczestniczyć uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1. W poniedziałek i we wtorek spotkanie dla dzieci młodszych z klas I-IV o godz. 8:45, natomiast dla klas V-VIII o godz. 11:30.
 2. Ofiary składane jutro i we wtorek na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla księdza Rekolekcjonisty.
 3. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 10:00 zapraszamy chorych z naszej parafii. Chorzy będą mieli możliwość przystąpienia do sakramentu namaszczenia chorych.
 4. Zachęcamy do wykorzystania czasu rekolekcji na słuchanie Słowa Bożego, a także na skorzystanie z sakramentu pokuty. W poniedziałek i wtorek będą spowiednicy, księża z naszego dekanatu będą do dyspozycji w konfesjonałach. Zachęcamy, aby jak najwięcej osób skorzystało wtedy z ich posługi.
 5. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna z racji odbywających się rekolekcji w naszej parafii, a także ze względu na naszą posługę w konfesjonale podczas rekolekcji w parafiach naszego dekanatu. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św.
 6. Przypominamy, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście są odprawiane w piątki o godz. 17:30 dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16:00. Natomiast na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00.
 7. Diecezja ełcka włącza się w modlitwę nowennową „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nowenna rozpocznie się w sobotę 16 marca a zakończy w niedzielę 24 marca. W łączności z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze wznośmy nasze modlitwy do Boga, odmawiając Apel Jasnogórski, a po nim, o godz. 21:20 modlitwy nowennowe. Jeśli nie będzie to możliwe, nowennę można odmówić indywidualnie w dowolnym momencie dnia. W naszym kościele będziemy odmawiać nowennę codziennie po Mszy św.: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 10:00 w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali.
 8. Rozpoczynamy już nasze przygotowania do przeżywania Triduum Paschalnego. Wszystkich chętnych, którzy pragną włączyć się w liturgię i przygotowanie śpiewów podczas Mszy św. Wigilii Paschalnej, zapraszamy na próby śpiewu. Pierwsza próba odbędzie się już w najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym.
 9. Jest do nabycia nowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tacę, które zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
 11. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

Możesz również polubić…