nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

VI Niedziela zwykła – 14 lutego 2021 r.

  1. Jutro jest trzeci poniedziałek miesiąca, wieczorem zapraszamy członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa na Mszę św. i wspólną modlitwę do Ducha św.
  2. We środę 17 lutego przypada Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze św. z poświęceniem i pokutnym posypaniem popiołem we środę o godz. 7.30, 10.00, i 18.00.
  3. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli czternasty rok życia, we wszystkie piątki i Środę Popielcową. Post ilościowy (jeden posiłek dziennie do syta) obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.
  4. Zachęcamy do podejmowania przyrzeczeń abstynenckich i postanowień wielkopostnych, ponieważ dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  5. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście będą odprawiane w piątki: dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00 i dla dorosłych o godz. 17.30. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele po Mszy św. o 10.00. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można otrzymać odpust zupełny.
  6. W piątek 19 lutego, w I piątek Wielkiego Postu, w odpowiedzi na apel Papieża Franciszka, będziemy obchodzić w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać prze 5 kolejnych niedziel Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, czyli początek spotkania ok. godz. 18.00 w kościele. Serdecznie zapraszamy narzeczonych, szczególnie tych, którzy planują zawrzeć w tym roku sakrament małżeństwa. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  8. W tym tygodniu do wieczności odeszła: śp. Aurelia Sadowska. Dobry Jezu a nasz Panie…

Możesz również polubić…