nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA
WSZECHŚWIATA 24.11.2019 r.
1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Dzisiejsza uroczystość jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
3. Modlitwa różańcowa z wypominkami za zmarłych w dni powszednie o godz.17.30.
4. W środę o godz.19.00 zapraszamy uczniów kl. VII na spotkanie formacyjne do domu parafialnego, w związku z przygotowaniem do sakramentu bierzmowania.
5. 25 listopada ostatni piątek miesiąca – Droga Krzyżowa o godz.17.30, później Msza Święta składkowa.
6. W sobotę 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła.
7. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się Adwent i nowy okres liturgiczny. Jest to też pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna. Krótka adoracja po Mszy Świętej o godz. 10.00, a po Mszy Świętej o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00. Zapraszamy na adorację w ciszy. O godz. 16.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i wspólny różaniec. Zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych. Taca będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku.
8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Rafał Suszczyński nasz parafianin i Magdalena Galicka z parafii Wieliczki. Zapowiedź druga.
9. Wszystkim naszym parafianom i przybyłym do nas gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.

Możesz również polubić…