nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV Niedziela Zwykła – Niedziela odpustowa – 17.09.2023

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego, połączoną z wizytacją biskupią ks. Biskupa Dariusza Zalewskiego. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 13.00 i 17.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczysty ingres księdza Biskupa do naszego kościoła. Później nie będzie Mszy św. o godz. 12.00, natomiast główna Msza św. odpustowa będzie sprawowana o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie Ksiądz Biskup. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  2. Dziękujemy za duchowe przygotowanie do odpustu i głoszone słowo ks. dr. Radosławowi Rybarskiemu. Życzymy Bożego błogosławieństwa i sukcesów duszpasterskich i naukowych na każdym etapie jego życia kapłańskiego.
  3. W przygotowanie do odpustu i wizytacji zaangażowało się wielu parafian. Bóg zapłać wszystkim za wszelką pomoc. Dziękujemy za modlitwę, ofiary, złożone dary i produkty, wykonane prace porządkowe i dekoracyjne, za wszelkie przejawy życzliwości, przede wszystkim naszym wspólnotom: Żywego Różańca, Dziełu Nieustannej Nowenny, Odnowy w Duchu Świętym, Mężczyznom Świętego Józefa, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich i wszystkim parafianom za wszelkie dobro. Bóg zapłać wszystkim przybyłym kapłanom i spowiednikom.
  4. Tradycyjnie przybywają na uroczystość odpustową pielgrzymki piesze z okolicznych parafii. Dziękujemy za trud pielgrzymowania. Po Mszy Świętej o godz. 13.00 zaprosimy wszystkich pielgrzymów i chętnych parafian na poczęstunek i wspólne świętowanie.
  5. Trwają koncerty muzyki klasycznej w ramach Festiwalu Barok na Mazurach. Dzisiaj w naszym kościele będzie ostatni koncert, po Mszy św. o godz. 17.00. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  6. Zapraszamy również na koncert, który odbędzie się w przyszłą niedzielę w kościele w Kowalach Oleckich. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00, wystąpi chór Kontrapunkt z Ełku i Cantate Domino z Kowali Oleckich. Szczegóły na plakacie.

Możesz również polubić…