nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.10.2018

OGŁOSZENIA
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018 r.
1. Dziś Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Ofiary zbierane do puszek zasilą fundusz Stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dzień Papieski uświetni program słowno – muzyczny zaprezentowany w kościele o godz. 12.00.
2. Nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz.17.00. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci w środy i piątki o godz. 16.00, w niedziele o godz.11.50. Różaniec dla młodzieży w czwartek o godz. 17.30.
3. Zbliża się listopad – miesiąc pamięci o zmarłych. Kartki z wypominkami składamy w kancelarii parafialnej.
4. Pragniemy przypomnieć regulamin cmentarza parafialnego, który jest wywieszony w gablocie cmentarnej. W jednym z punktów jest mowa o tym, iż należy uzyskać zgodę administratora cmentarza na wszelkie prace prowadzone na cmentarzu.
5. W tym tygodniu mamy następujące wspomnienia:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa;
– we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
– we czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty;
-w piątek – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki;
– w sobotę – wspomnienie św. Jana Kantego.
W sobotę, zapraszamy ministrantów i kandydatów na ministrantów oraz lektorów na zbiórkę o godz. 9.00.
6. Za tydzień w niedzielę – XXIX Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: „ Pełni Ducha i posłani” . Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Z tej okazji przybędą do parafii Księża Salezjanie na tzw. „Animację misyjną” i wygłoszą Słowo Boże. W tym dniu liczymy wiernych biorących udział we Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
7. Burmistrz Olecka zwraca się z prośbą o włączenie się w budowę Pomnika Niepodległości w Olecku poprzez wpłacenie darowizny na konto Urzędu Miejskiego w Olecku, z adnotacją w tytule wpłaty: „darowizna na Pomnik Niepodległości w Olecku”. Nr konta : 57 1020 4724 0000 3702 0007 6117

Możesz również polubić…