nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IX Niedziela ZWYKŁA–  02.06.2024 r.

 1. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio potem będzie Różaniec, następnie odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji Róż Różańcowych.
 2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do Serca Pana Jezusa – codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
 3. W Oktawie Bożego Ciała, od jutra do czwartku włącznie, po nabożeństwie czerwcowym a przed Mszą św. o godz. 18.00, zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
 4. We czwartek uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała, przed Mszą św. procesja, a w czasie Mszy św. o godz. 18.00 odśpiewamy Nieszpory ku czci Najświętszego Sakramentu, natomiast na zakończenie będzie poświęcenie kwiatów, wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.
 5. W tym tygodniu przypada wspomnienie św. Filipa Smaldone, patrona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Głuchych w Olecku. Dlatego we wtorek 4 czerwca w naszym kościele o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św., na którą społeczność szkoły serdecznie wszystkich zaprasza.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. We wtorek wraz ze wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na modlitwę przez wstawiennictwo świętych franciszkańskich w czasie Nabożeństwa Czerwcowego o godz. 17.30. Podobnie w pierwszy czwartek – modlitwa o powołania do służby Bożej w czasie Nabożeństwo Czerwcowego.
 7. W pierwszy piątek odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. Taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Spowiedź przed Mszą św. Dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, od godz. 15.30 będzie możliwość spowiedzi.
 8. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, u nas Msze św. o godz. 7.30, 16.00 i 18.00. W piątek z racji uroczystości post nie obowiązuje.
 9. Dnia 17 czerwca na Wigrach odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Gdyby ktoś był zainteresowany wyjazdem na to spotkanie, prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.
 10. W sobotę 8 czerwca w Ełku odbędą się uroczystości 25 rocznicy pobytu Jana Pawła II w diecezji Ełckiej. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Jerzego Mazura na placu Jana Pawła II o godz. 12.00.
 11. W sobotę jest druga sobota miesiąca, wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu św. zapraszamy na Mszę św. w intencji o uzdrowienie duszy i ciała o godz. 18.00, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczór uwielbienia.
 12. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszej parafii.
 13. W dniach od 1 do 8 czerwca 2024 r. w naszej diecezji odbywa się peregrynacja relikwii błogosławionej Rodziny Ulmów. Niedawno odbyła się beatyfikacja całej rodziny zamordowanej przez Niemców za pomoc rodzinie żydowskiej w czasie okupacji. Jutro relikwie Rodziny Ulmów przybędą do Olecka do kościoła NMP Królowej Polski, tam będzie Msza św. o godz. 18.00, a potem czuwanie przy relikwiach. Nasza parafia jest zaproszona do przeprowadzenia czuwania w godzinach od 20.00 do 21.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian do modlitwy różańcowej i czuwania – jutro od godz. 20.00 w kościele NMP Królowej Polski.

Możesz również polubić…