nowe

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.06.2024 r.

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które przeznaczone są na fundusz remontowy naszej parafii.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa, codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 16:30.

3. We czwartek 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i wszyscy czciciele św. Franciszka mogą w tym dniu otrzymać odpust zupełny, dlatego zapraszamy wszystkich po Mszy św. o godz. 18:00 na krótką modlitwę przez wstawiennictwo św. Antoniego i św. Franciszka w celu uzyskania odpustu.

4. W piątek 14 czerwca o godz. 18:00 w kościele św. Aleksandra w Suwałkach będzie sprawowana Msza św. w intencji dobrego męża i dobrej żony. Ta Msza św. jest propozycją dla wszystkich, którzy chcą znaleźć współmałżonka i łączą to z wiarą oraz wartościami chrześcijańskimi. Po Mszy odbędzie się spotkanie integracyjne przy kawie w salce parafialnej.

5. Zapraszamy na XXXII Ełcką Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która wyruszy z Ełku 28 lipca, a na Jasną Górę dotrze 11 sierpnia. Zapisy u księdza przewodnika, którym jest ks. Tadeusz Koresteński, proboszcz parafii Dubeninki, szczegóły i numer telefonu będą podane na plakatach. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli składać nasze ofiary i intencje modlitewne, w których pielgrzymi będą się modlić w czasie pielgrzymki oraz po dotarciu na Jasną Górę przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć z posługą duszpasterską diakona z naszego Seminarium. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. 

7. Dnia 17 czerwca na Wigrach odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany wyjazdem na to spotkanie, prosimy o zgłoszenie do kancelarii parafialnej.

8. Bardzo prosimy, aby osoby, które modlą się modlitwą różańcową, zechciały dołączyć do naszych wspólnot Żywego Różańca. Czasami trzeba uzupełnić skład Róży, ponieważ jest rzeczą naturalną, że osoby starsze od nas odchodzą i czasem jest tak, że aby mogła dalej funkcjonować dana Róża, to niektóre osoby muszą odmawiać dwie lub trzy tajemnice różańcowe. Dlatego prosimy, aby zgłaszali się chętni, w przeciwnym razie trzeba będzie przeorganizować strukturę naszych wspólnot i dostosować ilość Róż do ilości członków odmawiających Różaniec.

9. W związku z tym, że w tym tygodniu Ks. Proboszcz udaje się na krótki urlop, a później będzie to już czas wakacyjny i swoje urlopy będą mieli pozostali księża, dlatego zmieniają się godziny otwarcia naszej kancelarii parafialnej aż do końca sierpnia. Kancelaria będzie czynna w poniedziałki i czwartki od godz. 16:30 do 17:30 oraz we wtorki i soboty od godz. 9:00 do 10:00. W sprawach pilnych można zwracać się do księży w dni powszednie bezpośrednio po Mszach św. 

10. Miło nam jest poinformować, że w ubiegłym miesiącu, zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej jeszcze poprzedniej kadencji, został pośmiertnie przyznany medal „Zasłużony dla Olecka” Księdzu Prałatowi Stanisławowi Tabace, w dowód uznania za szczególne dokonania na rzecz rozwoju i promocji miasta oraz inicjatywy służące dobru mieszkańców. Na uroczystej sesji byli obecni radni obecnej kadencji, pan Burmistrz, a także zaproszeni goście i księża z Księdzem Kanclerzem Marcinem Maczanem na czele. Medal odebrała siostra Księdza Prałata. Jako wspólnota parafialna jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia i pielęgnują i promują pamięć o naszym drogim Księdzu Prałacie.

11. Jest jeszcze do nabycia czerwcowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

12. W przyszłą niedzielę 16 czerwca o godz. 12:00 w kościele św. Antoniego Padewskiego w Gąskach zostanie sprawowana uroczysta suma odpustowa. Ks. Proboszcz Władysław serdecznie zaprasza.

Możesz również polubić…