nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 27. 05. 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 27. 05. 2018

 1. W najbliższy czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Podobnie jak w roku ubiegłym będziemy mieli wspólną procesję z parafią NMP Królowej Polski. Msze Święte w naszym Kościele będą odprawiane o godz. 8:00 i 17:00. O godz. 10:00 będzie odprawiona Msza Święta polowa dla obu parafii na tzw. Placu prezydenckim, po której wyruszy wspólna procesja eucharystyczna do naszego kościoła. Przejdziemy ulicami: Pl. Wolności, Nocznickiego, Al. Lipowymi, Młynową, Zamkową. Nasza parafia przygotowuje 3 i 4 ołtarz. Przy piekarni Młyn u Państwa MICHAŁA i PAULINY oraz w kaplicy krzyża. Wieczorem ok godz. 19:00 na placu prezydenckim będzie modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.
 2. Na trasie procesji przy domach prosimy o udekorowanie symbolami eucharystycznymi. Na procesję zabieramy chorągwie.
 3. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwa Eucharystyczne będą o godz. 18:00.
 4. W tym tygodniu I piątek miesiąca, do południa odwiedziny u chorych, nabożeństwa wynagradzające, spowiedź święta dla dzieci o godz. 15:30, dla dorosłych o godz. 17:30. W I sobotę miesiąca Msza Święta o godz. 18:00 o Niepokalanym Sercu NMP, później nabożeństwo.
 5. W I niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godz. 10:00 i od godz. 13:00- 16:00 adoracja w ciszy. Od godz. 16:00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca.
 6. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 13:00.
 7. W sobotę będziemy przeżywać dzień skupienia dla małżeństw. Wszelkie informacje i zapisy będą na ulotkach, które rozdamy przed kościołem. W sobotę –  02 czerwca w naszym Sanktuarium odbędzie się kolejne spotkanie dla małżeństw. Poprowadzą  je Państwo  Dawidczykowie z Ostrołęki – doświadczona para małżeńska w prowadzeniu terapii jak i rekolekcji dla narzeczonych, małżeństw i rodzin.

  Temat przewodni tego spotkania to: „ Jak radzić sobie z małżeńską codziennością, aby nie przytłoczyła i nie zabiła radości życia”.

  Szczegóły znajdują  się na ulotkach  wyłożonych pod chórem. Serdecznie zapraszamy, jest już zapisanych 18 par małżeńskich. Zachęcam sobie szansę, aby przez takie spotkania czynić małżeństwa: zgodne, szczęśliwe i trwałe.

   

 8. W Niedzielę 10 czerwca br. po Mszy Świętej w intencji rodzin o godz. 13:00 z parafii NMP Królowej Polski w Olecku wyruszy kolejny III już Marsz dla Życia i Rodziny. Będziemy szli trasą do naszego Sanktuarium Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy wszystkich do radosnego zaświadczania o świętości każdego ludzkiego życia. W tym roku marszowi towarzyszyć będzie hasło nawiązujące do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „POLSKA RODZINĄ SILNA”. Na marsz zabieramy ze sobą biało-czerwone chorągiewki, baloniki, wiatraczki.
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 10. Marcin JASIŃSKI nasz parafian, i Patrycja ZARZECKA, par. Lesk.
 11. Jakub Aleksander ZAJĄC, par. Młynary i Katarzyna ULIKOWSKA, parafianka.
 12. W najbliższą niedzielę ofiary do tzw. puszek, będą przeznaczone na misję medyczną do PERU.
 13. Jutro 28 maja  o godz. 11:00 zapraszamy na dodatkową Mszę Świętą, z racji przyjazdu kapłanów, moich kolegów, wyświęconych w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie w dniu 30 maja 1987r.
 14. Dziękujemy Panu Andrzejowi DUNAJ za renowację figury Matki Bożej.
 15. Do Wieczności odeszli : + Michał WALENDZEWICZ  Dobry Jezu…

Możesz również polubić…