nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu 05.12.2021 r.

 1. Od jutra rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do środy 8 grudnia. Bóg zapłać ks. Adamowi Gorlewskiemu z Warszawy, za trud wygłoszenia rekolekcji. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7.30, 10,00, i 18.00. Ofiary składane jutro i we wtorek na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty. We środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP i zakończenie rekolekcji. Msze św. o godz. 6.30 – Roraty, o godz. 12.00 – Msza św. w Godzinie Łaski i o godz. 18.00. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w poniedziałek i we wtorek.
 2. Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zapraszamy na adorację w ciszy, a na godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
 3. W Adwencie zapraszamy na uroczyste Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny zwane Roratami, u nas 2 razy w tygodniu: we środy i w soboty o godz. 6.30. W te dni kiedy są Roraty o 6.30 nie będzie już Mszy św. o godz. 7.30.
 4. W najbliższy piątek zapraszamy na kolejne spotkanie zespołu synodalnego, odbędzie się ono po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.45. Spotkanie jest otwarte, więc zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w te prace i wnieść swój wkład w odnowę Kościoła.
 5. W sobotę jest druga sobota miesiąca, zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć albo w kancelarii parafialnej, albo po każdej Mszy św. przed kościołem lub w zakrystii.
 7. Caritas rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w tym roku są tylko świece duże w cenie 15 zł.
 8. Jest również do nabycia nowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna.
 9. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
 10. W kruchcie kościoła pojawił się automatyczny dozownik do dezynfekcji rąk, a także automatyczna bezdotykowa kropielnica do wody święconej. Bóg zapłać ofiarodawcom za zakup tych urządzeń i zamontowanie ich w kościele.
 11. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna z racji odbywających się rekolekcji w naszej parafii, a także ze względu na naszą posługę w konfesjonale podczas rekolekcji w parafiach naszego dekanatu: w Wieliczkach we środę i czwartek, w Gąskach i Szczecinkach w sobotę. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mariana Wysockiego, Kazimierza Laszkowskiego, Alicję Warsiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…