nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej –  26.05.2024 r.

  1. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe, a od 1 czerwca na Nabożeństwa Czerwcowe do Serca Pana Jezusa – codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
  2. Trwamy w obchodach parafialnej stacji Kongresu Eucharystycznego. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i przede wszystkim skorzystali z wieczornych adoracji Najświętszego Sakramentu.
  3. Dzisiaj w uroczystość Trójcy Świętej, w ramach Kongresu, dziękujemy za naszą wspólnotę parafialną, a także modlimy się za wszystkie mamy z okazji Dnia Matki oraz za wszystkie dzieci z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 12.00. Na tej Mszy św. dzieci z klas IV będą obchodzić rocznicę swojej I Komunii św., a dzieci z klas III będą dziękować za przyjętą w tym roku I Komunię św. Po Mszy św. zapraszamy dzieci i rodziców na piknik rodzinny, który odbędzie się przy kościele. Dla dzieci przygotowane będą różne atrakcje i niespodzianki.
  4. W następnych dniach kongresowych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Codziennie po Mszy św. wieczornej spotykamy się na wspólnej adoracji, która zakończy się błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W poniedziałek – wraz ze wspólnotami Żywego Różańca zapraszamy na adorację i modlitwę o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie.

Wtorek będzie dniem pokuty i wynagrodzenia za grzechy, zwłaszcza te popełnione przeciwko Eucharystii, w czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

We środę – adoracja w intencji naszej młodzieży. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii, ale również tych, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia, czyli nas wszystkich.

  • We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. U nas Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy.
  • Tak jak w latach ubiegłych organizujemy procesję wspólnie z parafią NMP Królowej Polski. W tym roku początek procesji w naszym kościele. Po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszymy ulicą Zamkową, Młynową, Grunwaldzką i Placem Wolności do kościoła NMP Królowej Polski. Nasza parafia przygotowuje 2 pierwsze ołtarze, pierwszy na skrzyżowaniu ulic Zamkowej, Mazurskiej i Młynowej i drugi przy piekarni Młyn. Bardzo prosimy o włączenie się w przygotowanie ołtarzy i procesji. Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i biorącym czynny udział w procesji. Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię św. zapraszamy, aby wzięły udział w procesji w albach.
  • W Boże Ciało wieczorem, tradycyjnie zapraszamy na plac w centrum miasta na VI już Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez Wspólnotę Odnowy w Duchu św. Konferencję wygłosi ks. bp Dariusz Zalewski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, uwielbienia i świadczenia o Chrystusie. Początek uwielbienia o godz. 19.00.
  • W oktawie Bożego Ciała codziennie, oprócz soboty i niedzieli, po nabożeństwie majowym/czerwcowym a przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
  • W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00 – odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie będzie 15 minutowa adoracja i Litania Loretańska do NMP.
  • Z tydzień będzie pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio potem będzie Różaniec, następnie odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji Róż Różańcowych.

Możesz również polubić…