nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU 23.12.2018 r.

1. Wczoraj przygotowano kościół do Uroczystości Bożego Narodzenia. Słowa wdzięczności należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w te prace. Bóg zapłać.

2. Jutro, w poniedziałek wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Msza Święta rano o godz. 7.30. Nie ma Mszy Świętej o godz. 18.00. Liturgia domowa wieczorem przy stole wigilijnym w kręgu rodzinnym. Zachowujemy tradycję spożywania pokarmów postnych.

3. Dnia 24 grudnia Pasterka tradycyjnie o godz. 22.00 oraz o północy. Miejska Orkiestra Dęta uświetni liturgię o północy. W pierwszy dzień świąt (wtorek) Msze Święte jak w każdą niedzielę. Serdecznie zapraszamy parafian i gości.

4. W środę 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w każdą niedzielę – zachęcamy do świętowania. W tym dniu modlitwą i darem złożonym na tacę wspieramy potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

5. Duszpasterze tutejszej Parafii składają podziękowania wszystkim, którzy przysłali życzenia świąteczne. Za te przejawy życzliwości wobec naszej Parafii i kapłanów odwdzięczamy się modlitwą.

6. 27 grudnia święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze Święte o 7.30 i o 18.00 z obrzędem pobłogosławienia wina ku czci św. Jana.

7. W piątek święto Świętych Młodzianków Męczenników. Jest to dzień modlitw w intencji Dzieci Nienarodzonych. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. Dnia 30 grudnia (niedziela) Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Odeszła do wieczności Wiesława Konecko

Możesz również polubić…