nowe

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowzięcie NMP 15.08.2021 r.

  1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Zielnej). Na każdej Mszy św. tradycyjne błogosławieństwo ziół, wieńców i kwiatów.
  2. Dzisiaj w parafii Wniebowzięcia NMP na Osiedlu Lesk obchodzona jest uroczystość odpustowa. Proboszcz ks. dr Wojciech Serowik wraz z parafianami serdecznie zapraszają na sumę odpustową o godz. 11.30.
  3. Sierpień tradycyjnie jest miesiącem trzeźwości, pamiętajmy o idei trzeźwości i abstynencji i módlmy się o trzeźwość naszego narodu.
  4. Rozpoczęliśmy nasze przygotowanie duchowe do uroczystości odpustowej w naszej parafii. Tak jak w latach ubiegłych, zapraszamy na różaniec prowadzony przez wspólnoty Żywego Różańca w dni powszednie o godz. 17.15, a w niedziele o godz. 9.15.
  5. W związku z przygotowaniami do naszego odpustu, na poniedziałek 16 sierpnia zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się po Mszy wieczornej ok. godz. 18.45 na plebanii.
  6. Na prośbę naszego Księdza Biskupa włączamy się w akcję zbiórki podpisów pod petycją w sprawie ustanowienia Dnia Ojca w dniu 19 marca, w liturgiczną uroczystość św. Józefa, który jako opiekun ziemski Pana Jezusa jest dobrym patronem dla wszystkich ojców. Jeśli ktoś chce, może złożyć swój podpis po Mszy św. po wyjściu z kościoła.
  7. Bardzo dziękujemy o. Jerzemu za dwutygodniową posługę w naszej parafii i życzymy wszelkiego błogosławieństwa w jego pracy kapłańskiej i misyjnej.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Jadwigę Preuss (Projs) i ś.p. Halinę Dorotkiewicz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…