nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

Niedziela Trójcy Świętej –  04.06.2023 r.

 1. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe do Serca Pana Jezusa – codziennie przed Mszą św. wieczorną, w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30.
 2. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Świętej. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna. Wraz ze Wspólnotami Żywego Różańca będziemy dzisiaj przeżywać pierwszą część Kongresu Wspólnot i Ruchów Religijnych w naszej parafii. Dlatego na godz. 16.00 zapraszamy na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, bezpośrednio potem będzie Różaniec, następnie odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i o godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. w intencji Róż Różańcowych.
 3. W kolejne niedziele będziemy kontynuować parafialną stację kongresową, z prezentacją pozostałych wspólnot z naszej parafii. Za tydzień na Mszy św. o godz. 8.00 zaprezentujemy Wspólnotę Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, o godz. 10.00 – Wspólnoty: Mężczyzn św. Józefa, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i nasz Parafialny Zespół Caritas, o godz. 12.00 zaprezentuje się Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym a także grupy dziecięce i młodzieżowe. W niedzielę za dwa tygodnie zaprosimy wszystkie wspólnoty na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00. Szczegóły znajdują się na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 4. We wtorek 6 czerwca będziemy w naszej parafii gościć Księdza Biskupa Dariusza Zalewskiego, który w ramach I części wizytacji naszej parafii najpierw odwiedzi SP nr 1. Następnie na obiedzie spotka się z rodzicami osób powołanych do kapłaństwa i zakonu pochodzących z naszej parafii. Na godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie katechetów uczących w szkołach na terenie naszej parafii. O godz. 16.30 Ksiądz Biskup pragnie się spotkać się z Parafialną Radą Duszpasterską i Ekonomiczną, natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.
 5. We czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. U nas Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami naszego miasta.
 6. W tym roku organizujemy procesję razem z Parafią NMP Królowej Polski. Początek procesji w kościele NMP Królowej Polski a zakończenie w naszym kościele. Więc bezpośrednio po Mszy o godz. 10.00 udamy się indywidualnie do Kościoła Matki Bożej i stamtąd wyruszymy ok. godz. 11.00. Nasza parafia przygotowuje 2 ołtarze – trzeci na skrzyżowaniu ulic Młynowej, Mazurskiej i Zamkowej i czwarty przy kaplicy Krzyża, dwa pierwsze przygotowuje parafia NMP. Bardzo prosimy, aby zgłosili się chętni do pomocy przy przygotowaniu ołtarzy, nie tylko te osoby, które zawsze przygotowywały te ołtarze i które prosimy o wcześniejszy kontakt z ks. Proboszczem, ale zapraszamy również i innych szczególnie we środę wieczorem po Mszy św. do pomocy.
 7. Bardzo prosimy o przygotowanie procesji, a także o udekorowanie okien i domów na trasie procesji. Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i biorącym czynny udział w procesji. Dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię Św. zapraszamy, aby wzięły udział w procesji w albach.
 8. W Boże Ciało wieczorem tradycyjnie zapraszamy na plac w centrum miasta na V już Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez Wspólnotę Odnowy w Duchu św., prowadzony przez naszych księży – ks. Pawła i ks. Mariusza. Konferencję wygłosi ks. bp Dariusz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, uwielbienia i świadczenia o Chrystusie. Początek uwielbienia o godz. 19.00.
 9. W oktawie Bożego Ciała codziennie, oprócz niedzieli, po nabożeństwie czerwcowym a przed Mszą św. o godz. 18.00 zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
 10. W sobotę jest druga sobota miesiąca, wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu św. zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, po Mszy św. Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 11. Za tydzień jest druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy naszej parafii.
 12. Jest do nabycia czerwcowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…