nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

X Niedziela Zwykła – 11.06.2023 r.

  1. W Oktawie Bożego Ciała, od jutra do czwartku włącznie, po nabożeństwie czerwcowym a przed Mszą św. o godz. 18.00, zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła.
  2. We czwartek uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała, przed Mszą św. procesja, a w czasie Mszy św. o godz. 18.00 odśpiewamy Nieszpory ku czci Najświętszego Sakramentu, natomiast na zakończenie będzie poświęcenie kwiatów, wianków i ziół.
  3. We wtorek 13 czerwca przypada wspomnienie św. Antoniego z Padwy, patrona od rzeczy zagubionych. Członkowie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i wszyscy czciciele św. Franciszka mogą w tym dniu otrzymać odpust zupełny, dlatego zapraszamy wszystkich po Mszy św. o godz. 18.00 na krótką modlitwę przez wstawiennictwo św. Antoniego i św. Franciszka w celu uzyskania odpustu.
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, u nas Msze św. o godz. 7.30 i 18.00. W czasie Nabożeństwa Czerwcowego o godz. 17.30 odnowimy Akt Poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W piątek z racji uroczystości post nie obowiązuje.
  5. Jak słyszeliśmy w liście Księdza Biskupa, w sobotę w Ełku odbędzie się stacja młodzieży i dorosłych III Kongresu Wspólnot i Ruchów Religijnych Diecezji Ełckiej. Poszczególne Wspólnoty spotykają się o godz. 10.00 w różnych parafiach w Ełku na wspólnej modlitwie i konferencjach formacyjnych. Następnie wszystkie wspólnoty procesyjnie udadzą się na Plac św. Jana Pawła II, gdzie o godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Jerzego Mazura. Serdecznie zapraszamy przedstawicieli wszystkich naszych wspólnot do wzięcia udziału w tej stacji kongresowej.
  6. Natomiast w naszej parafii dzisiaj przeżywamy kolejną część parafialnej stacji kongresowej, z prezentacją wspólnot z naszej parafii. Tydzień temu na Mszy św. o godz. 17.00 zaprezentowały się Wspólnoty Żywego Różańca. Dziś na Mszy św. o godz. 8.00 zaprezentowaliśmy Wspólnotę Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, o godz. 10.00 – Wspólnoty: Mężczyzn św. Józefa, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i nasz Parafialny Zespół Caritas, o godz. 12.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym a także grupy dziecięce i młodzieżowe.
  7. W niedzielę za tydzień zapraszamy wszystkie wspólnoty na uroczystą Mszę św. o godz. 17.00. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Dariusz. Będzie to również okazja, aby pomodlić się za Księdza Proboszcza z okazji 30 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich.
  8. Jest jeszcze do nabycia czerwcowy numer Martyrii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Możesz również polubić…