nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

III Niedziela Wielkiego Postu – 20 Marca 2022 r.

  1. Dzisiaj po Mszach św. w całej naszej diecezji zbierane są ofiary do puszek, które jak słyszeliśmy, zostaną przekazane Caritas Diecezji Ełckiej na pomoc humanitarną dla mieszkańców Ukrainy oraz na przyjęcie uchodźców w naszej diecezji. Bóg zapłać!
  2. Przypominamy, że nabożeństwa Drogi Krzyżowej są odprawiane w Wielkim Poście w piątki o godz. 17.30 dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Natomiast na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.
  3. Od 19 marca, czyli uroczystości św. Józefa, do 25 marca, czyli uroczystości Zwiastowania Pańskiego obchodzimy w Kościele w Polsce Tydzień Modlitwy o ochronę i poszanowanie życia ludzkiego. Każdego dnia w tym tygodniu, 10 minut przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na nabożeństwo i modlitwę o ochronę życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci.
  4. W piątek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również obchodzony w Kościele Dzień Świętości Życia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30 i 18.00. Zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, uroczysty akt przyjęcia duchowej adopcji na Mszy św. o godz. 18.00.
  5. W piątek 25 marca, jak każdego 25 dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Królowej Pokoju: wystawienie Najświętszego Sakramentu po Drodze Krzyżowej dla dzieci, o godz. 17.00 modlitwa przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych. Po Mszy św. indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach akcji „Adoracja bez granic” do godz. 22.00. Intencja tej adoracji i modlitwy to pokuta za nasze grzechy, o nawrócenie nas samych, o wybór „za życiem” i o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie. Na początku Adoracji, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem, dokonamy uroczystego Aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. Za tydzień 27 marca w IV Niedzielę Wielkiego Postu w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne i potrwają do wtorku 29 marca. Poprowadzi je ks. Ryszard Górowski ze zgromadzenia księży Marianów, wieloletni misjonarz w Rwandzie i Kamerunie, obecnie jest Promotorem Generalnym Misji w swoim zgromadzeniu i na co dzień rezyduje w Rzymie. Szczegóły rekolekcji podamy w następną niedzielę. Zachęcamy, aby już teraz przygotować się do sakramentu pojednania i skorzystać z posługi księży spowiedników, którzy będą do dyspozycji w następne dni rekolekcji, czyli w poniedziałek i wtorek.
  7. W imieniu ojca Marka Kowalskiego serdecznie dziękujemy za ofiary składane na pomoc ojcom Paulinom i ich parafii w Mariupolu, i te osobiście przesyłane na konto, i te złożone u nas w parafii, które już zostały ojcu Markowi przekazane, m.in. naszym Różom Różańcowym dziękujemy za przekazanie 1000 zł. Ojcowie Paulini są bardzo wdzięczni i modlą się za wszystkich ludzi dobrego serca.
  8. W tym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Krzysztofa Domańskiego. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Możesz również polubić…