nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

IV Niedziela Wielkiego Postu – 27 Marca 2022 r.

 1. Rozpoczęliśmy dzisiaj w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do wtorku 29 marca. Już dziś dziękujemy ks. Ryszardowi Górowskiemu, ze Zgromadzenia Księży Marianów, za trud wygłoszenia rekolekcji. Jutro i we wtorek Msze św. o godz. 7.30, 10,00 i 18.00. Ofiary składane jutro i we wtorek na tacę będą wyrazem naszej wdzięczności dla ks. Rekolekcjonisty.
 2. W poniedziałek na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy chorych. Chorzy będą mieli możliwość przystąpienia do sakramentu namaszczenia chorych.
 3. Zachęcamy do wykorzystania czasu rekolekcji na słuchanie Słowa Bożego, a także na skorzystanie z sakramentu pokuty. W poniedziałek i wtorek będą spowiednicy, księża z naszego dekanatu będą do dyspozycji w konfesjonałach, zachęcamy, aby jak najwięcej osób skorzystało wtedy z ich posługi.
 4. W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna z racji odbywających się rekolekcji w naszej parafii, a także ze względu na naszą posługę w konfesjonale podczas rekolekcji w parafiach naszego dekanatu: w Wieliczkach – we środę i czwartek, w parafii Lesk – w sobotę. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I piątek odwiedziny chorych w godzinach przedpołudniowych. Nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach św. Taca przeznaczona na Fundusz Misyjny diecezji ełckiej. Zachęcamy, aby spowiedź pierwszopiątkową odbyć w czasie rekolekcji, bo w I piątek po południu ks. Proboszcz będzie nieobecny i może nie być takiej możliwości. Zapraszamy również na Mszę św. o godz. 16.00, a po Mszy św., ok. godz. 16.30, na Drogę Krzyżową dla dzieci i młodzieży.
 6. W sobotę przypada I sobota miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca NMP: o godz. 17.30 – Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00: wystawienie Najświętszego Sakramentu, 15-minutowa adoracja i Litania Loretańska.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. O godz. 16.00 zapraszamy Wspólnoty Żywego Różańca na wspólną Koronkę do Bożego Miłosierdzia, Różaniec i Mszę św. w ich intencji.
 8. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.
 9. W piątek 1 kwietnia o godz. 16.45 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie mężczyzn należących do męskiej Róży Różańcowej pw. św. Józefa. Pan Zelator prosi wszystkich członków o obecność na tym spotkaniu.
 10. Są do nabycia baranki wielkanocne wykonane z białej czekolady w cenie 6 zł. Dochód ze sprzedaży baranków przeznaczony jest na domy dla seniorów w Ełku i Suwałkach prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
 11. Przypominamy, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście są odprawiane w piątki o godz. 17.30 dla dorosłych, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Natomiast na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Łukasz Bogdan Leszczyński, zam. w Stegnie, par. NSPJ w Stegnie i Anna Abramowska zam. w Olecku w naszej parafii. Zapowiedź I.
 13. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Elżbietę Malinowską i Ryszarda Cichanowicza. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…