nowe

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Wielkiego Postu – 13 marca 2022 r.

  1. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które zastaną przeznaczone na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła.
  2. Dzisiaj w II Niedzielę Wielkiego Postu przypada Niedziela Misyjna Ad gentes – po Mszach św. będziemy mogli złożyć ofiary do puszek na Krajowy Fundusz Misyjny. W naszej parafii gościmy przedstawicieli kleryckiego koła misyjnego WSD w Ełku z wystawą misyjną. Na wystawie są zaprezentowane eksponaty, jak i również produkty z krajów misyjnych, które możemy nabyć, wspierając w ten sposób dzieło misyjne.
  3. Natomiast w niedzielę za tydzień również będą zbierane ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone dla Caritas Diecezji Ełckiej na przyjęcie uchodźców i pomoc naszej diecezji dla mieszkańców Ukrainy.
  4. Przypominamy, że Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście są odprawiane w piątki o godz. 17.30 dla wszystkich, a dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00. Natomiast na Gorzkie Żale zapraszamy w niedziele po Mszy św. o godz. 10.00.
  5. Jest jeszcze do nabycia marcowy numer Martyrii, za Martyrię – ofiara dobrowolna, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  6. W sobotę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, u nas Msze św. o godz. 7.30 i 18.00.
  7. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza wszystkich członków, kandydatów oraz wszystkich czcicieli św. Franciszka z Asyżu, na spotkanie formacyjne w najbliższą sobotę 19 marca o godz. 16.45 w domu parafialnym.
  8. Trwa w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania odbywają się w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00, czyli początek spotkania ok. godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy narzeczonych, szczególnie tych, którzy sakrament małżeństwa planują zawrzeć w tym roku.
  9. Dziękujemy ks. Wojtkowi z dzisiejszą posługę w naszej parafii.
  10. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Antoniego Waldemara Hruświckiego i Krzysztofa Dziobkowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Możesz również polubić…